Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Növekedési ugrás, vagy nem...

Növekedési ugrás, vagy nem megfelelő a tápszer?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos, születése óta Mulimil Prosyneo HA start tápszert kap. Amikor 6 hónapos lett, kérdeztem az orvost, nem kell-e másik tápszer, de azt mondta, azt 1 éves korig fel tudja írni.

Most viszont pár napja felkel a kisfiam éjszaka is enni. Most éjszaka már negyed 1-kor éhes volt.

Pedig eszik este tejpépet is fürdés előtt. Aztán lefekvés előtt tápszert. Ha több tápszert kap, akkor fáj a hasa, volt, hogy hányt is. De így meg nem lakik jól.

Növekedési ugrás lehet, vagy a tápszer nem elég laktató neki?


2022. dec. 13. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

7 honaposan nem hiszem hogy növekedési ugrás.


Mikor kapja a tejpépet, hánykor? Mennyi idő telik el a tápszer előtt? És mennyit iszik ilyenkor?


Egyebekent lehet fog is, vagy nap közbeni kevés folyadék, kevés kalória. Az a baj ha eteted éjjel rá fog szokni hogy éjjel is kelni fog enni ismét. Nagyon nem javasolják az éjszakai etetést ennyi idős korban már.


Ha mondjuk 8 körül fürdik, 6ig kapjon tejpépet és fürdés után kapja a tápszert. Az én fiam ennyi idősen simán megevett 250ml-t

2022. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Általában 6-fél 7 körül eszik tejpépet. 120 ml vízből. Többet nem eszik meg.

Utána fél 8 körül fürdik, 8 körül kap tápszert. 150 ml-t eszik.

Múltkor megette a 180 ml-t, 11 körül sírva kelt, tekergett, fájt a pocakja, aztán hányt. Utána reggelig semmi baja nem volt. Azóta nem is merek bekeverni 180 ml-t neki.

De lehet, hogy a foga a ludas. Mert most éjszaka pl.egyáltalán nem evett, 5:40-kor lett éhes.

2022. dec. 14. 11:44
 3/5 A kérdező kommentje:

Nap közben egyébként eszik normálisan.

Optimális esetben fél 6-6 körül eszik 180 ml tápszert.

Fél 10 körül gyümölcsöt.

Dél és 1 között ebédel, főzeléket, hússal.

Utána 3-4 között megint tápszer, 150 ml.

És akkor este tejpép, lefekvés előtt megint tápszer. Szóval nem eszik keveset. Meg laktató a főzelék is pl.

2022. dec. 14. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tul keves ido telik el a tejpep es azt esti tapszer kozott. Valoszinu azert sem bir tobbet enni ejszakara.


Ez így 7 étkezés ami azért sok..

ha a foga akkor az par nap es tul lesz rajta. De az napkozben is kellene h zavarja


1es voltam

2022. dec. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. 6 étkezés amúgy. A délelőtti gyümölcsöt csak a gyerekorvos tanácsára adom. Mert amúgy délelőtt nem szokott éhes lenni.

De már gondoltam arra is, hogy átrakom a 3-4 órás étkezésre a gyümölcsöt. És akkor korábban eszik tejpépet is.

2022. dec. 14. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!