Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres babád mikor kezdte...

Tápszeres babád mikor kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Nekünk a háziorvos azt mondta, hogy ha betölti a 4.hónapot, akkor már kezdeni is kell. Viszont sok helyen olvasom, hogy 6 hónap alatt nem ajánlott. Sajnos elbizonytalanodtam, hogy mi a helyes.

2023. márc. 23. 14:28
A kérdező szavazást indított:
6.hónap előtt valamikor
4 hónaposan
6.hónap után
30 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan kezdtük, szenvedtünk is eleget, de hát első gyerek, okoska védőnő meg nyomatta, hogy de elkell kezdeni és majd jobb lesz stb... Nehezen fogadta el a fiam a kanalat, az ételeket, még 1 évesen is szívesebben ette a tápszert mint bármi mást pedig sok mindent próbáltunk (üveges, otthon főzött....). Én meg végig stresszeltem, hogy hol rontottam el, mit csinálok rosszul. Most már tudom, erőltettem pedig a gyerekem még nem volt rá kész. Ha most szülnék még, tutti sok mindent másképp csinálnék, pl ezt a hozzátáplásás dolgot is. Hivatalosan 4 hónapos kortól neki lehet állni de ha úgy látod a babádnak inkább nyűg ez akkor engedd el és próbáljátok újra pár hét múlva.
2023. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Évtizedek óta az a hivatalos ajánlás, hogy akár anyatejes, akár tápszeres 6 hónapos kor előtt ne.

Az, hogy hol maradt le a védőnő meg az orvos....

Egyébként 6 hónaposan kezdtük, de még akkor se állt készen. Ugyanúgy rágörcsöltem, mint az első.

Utólag "esett le", hogy mivel megkésett volt más területen, eleve nonszensz volt elvárni, hogy készen álljon az evésre. 16 hónapos koráig rágni se bírt (célzott terápia mellett).

Egyébként még a korai fejlesztőben is nyomatták, hogy kóstoltatni, kóstoltatni...akar akarja, akár nem...


Nálunk lett második, nála egészen máshogy alakult. 6 hónaposan megkínáltam, nem kellett neki. Elengedtem.

7 hónaposan ismét, akkor se kellett. Vártam.

8 hónapos korától viszont úgy evett, hogy öröm volt nézni. Kvázi blw-ztünk, 1 évesen kanállal-villaval önállóan evett a szülinapján a teljes menüt bepusztítva.

2023. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Mint ahogy az anyatejest sem KELL 6 hónaposan. Akkor amikor készen áll rá. Személy szerint borzalmasnak találom ahogy a nyelvkilökő reflex ellenére is tömik vissza a már egyszer kiöklendezett pürét a baba szájába. Nem értem hova sietnek, mivel jut előrébb a baba ezzel a két hónappal.
2023. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!