Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdte el a hozzátápl...

Ki mikor kezdte el a hozzátáplálást és mivel egy tápszeres babánál?

Figyelt kérdés

anyukák véleményére vagyok kíváncsi hogy hogyan zajlik ez a hozzátáplálás?mire kell nagyon vigyázni?

köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 7. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Mindkét gyermekem tápszeres volt.Most a kicsinél 4 hónaposan kezdtem el, a Nestlé hozzátáplálási táblázatát használtam segítségül.

Igazából nagyon nem kell vigyázni semmire, annyi, hogy minden újat legalább 2-3 alkalommal kóstoltass, utána adj neki nagyobb adagot. Ha esetleg van allergiás a családban, akkor a gluténnal óvatosan bánj, de azt is elkezdheted 4-5 hónapos korban adni.

2012. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2012. aug. 7. 16:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 3hónaposan kezdtem,mert borzasztó székrekedése volt.Mi vegyesek voltunk cici meg tápi.Én almalével kezdtem 3mk-al 1hétig 2naponta emeltem 1mk-val utána tetem bele 1mk pürét és ezt is 1 hétig és így tovább.Aztán reggel cici+tápi majd 10órai alma megfőzve leturmixolva én reszeltem 1db kekszet (Kb 30ml) aztán ezt tartottam 2 hétig utána már délre csináltam tejes sárgarépa főzeléket krumplival.Ezt is szépen lassan vezettem be szopi után kapta és nem tápival pótoltam hanem főzivel mikor elérte a 5 hónapot már kivátotama 10órait meg az ebédet de még mindig szoptattam az étkezések után következett az uzsonna 16-17 óra körül erre úgy szintén gyümölcs+gabonapehely ez jó a székrekedésre is.Ez volt olyan 6 hónapos kora körül,de persze mindig pótolni kell tejjel.Vacsi pedig jó sokáig tápi marad vagy tejpép,vagy tejbedara tápival elkészítve.6 hónapos korig az ebédeket nem kell nagyon túlvariálni és 1 hónapig tejesen készítsd el pl:4hóstól lehet cukkini,sárgarépa,saláta, de mindig 1/3-a krumpli.Egyenlőre ennyi.
2012. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kerria ***** válasza:

Előzőhöz hasonlóan:


3 hónaposan kezdtük terápiás céllal a hozzátáplálást, erős székrekedés miatt.

3. hónaposan: sárgabarack, őszibarack, szilva

4. hónaposan: főzelék szerű zöldségek cukkini, sárgarépa, brokkoli...

5. hónaposan: 4 hós főzelékek csirkehússal gazdagítva


Nálam nem lehetett a kóstoltatást végig vinni :S Kislányom a második "kóstoltatásnál" elkezdett sírni amikor elvettem tőle a kaját... mivel 24 óra eltelt az első ízlelés óta, és semmilyen változás nem volt (kivéve, hogy könnyebben kakilt), így odaadtam neki, és boldogan ette. A mai napig igaz ez...nálunk nem működik a kóstoltatás, ha valami ízlik, akkor az kell és kész. Így mindent egyszer kóstoltatok (nehogy kiüsse), ha nem volt semmi gáz, akkor annyit ehetett amennyit kért!

2012. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!