Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hozzátáplálásról valaki tud...

Hozzátáplálásról valaki tud nekem küdleni egy táblázatot? Hogy kell csinálni? Melyik étkezést váltsam, mennyit adjak a babának? Vízzel vagy víz nélkül?

Figyelt kérdés

3 hetes kora óta tápszeres. Jelenleg 4 hónapos. 10 ml vízet iszik egy nap, nem szed konakint sem.

Mit kell tudnom? A védőnőm azt ígérte majd átküldi a táblázatot de szarik a fejemre. Amit neten találok teljesen eltérő egy két dologban.

Még nem tud ülni a babám. Azt írta az egyik oldal csak akkor szabad ha már tud ülni...


2023. júl. 18. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk nem gond, hogy nem küldte a védőnő, mert még 2 hónapig egyáltalán nem aktuális.


És először csak kóstoltatsz, nem étkezést váltasz ki...🤦‍♀️

2023. júl. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nyílván ezt nem tudtam ezért kérdeztem nem kell bunkóskodni.

Az orvosunk azt mo dta most kell kezdenünk illetve a vedőnő is azt mondta 4 hónapos kórtól...

2023. júl. 18. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Az érvenyes nemzetközi irányelvek szerint 6 hónapos kortól kezdődik s hozzátáplálá, mivel előtte még nem érett rá az emésztőrendszer.

Sajnos még vannak olyan orvosaink, védőnőink, akik 30 évvel vannak lemaradva az orvostidomámy fejlődésétől.

Sajnos láthatóan ilyeneket fogtál ki.

2023. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi a normális választ!
2023. júl. 18. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ment a 4 honaposan kezdeni krll, én megvartam a 6ot, ha kérdezték, azt mondtam minden ok, érdeklődik az étel iránt, még nem valtottunk ki teljes étkezést aztán ezzel le volt tudva
2023. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el neten jobban utanajárni a dolgoknak, mert látszik a kérdésedből, hogy nagyon nincs letisztulva a fejedben az egész. Ami persze nem baj, van időd, tájékozódj. Ne táblázatokat keress, azok csak iranymutatok, hanem hiteles információt. Itt ugysem tudunk mindent leírni, és ebben nincs is olyna h igy kell és az a jó, nyilvan ahogy mindenki jónak látja, de ahhoz is kell háttérrudás. Manómenü honlap és fb csoport például egy hiteles, naprakész fórum.
2023. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Manómenü, kiskanál kommandó segíthet. De várj még, nem kell 4 hónaposan kezdeni, ez elavult gyakorlat.
2023. júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!