Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi van akkor, ha a védőnő,...

Mi van akkor, ha a védőnő, gyerekorvos, adagolási útmutató szerint is sokat adok a babának enni, de ha nem kap annyit, akkor ordít? Ha hígabbra keverem, akkor meg hamarabb lesz éhes.

Figyelt kérdés
nov. 8. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%

Hízni fog.

Ha nagyon sokat kap, akkor durván, valamint a szervezete úgy alakul, hogy egész életében kövér lesz, kínkeservesen tud csak pár kilót fogyni.

nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Annyit adj neki, amennyit igényel. Minden baba más étvágyú, valamelyik nem eszi meg az előírt adagot, valamelyik többet kér. Ugyan úgy, mint mi felnőttek sem egyformán eszünk.
nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Hígabbra semmiképp ne keverd.
nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Bólogass nekik hogy annyit eszik mint az ajánlás...kőkorszaki orvos és védőnő gondolom...mindkét lányom már a kórházban a 2-3. napon 50-70 ml-t evett mivel nagy súllyal születtek. Senki nem szólt egy szót sem...sőt...

Én csak annyit kérdeznék az ilyenektől hogy ők sem esznek ha éhesek?

nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos vagy nem sajnos amikor az első hónapban tápszeres volt a kislányom akkor nem tudtam neki nem többet adni. Egyszerűen ordított érte.

Azt nem tudom hogy igaz e amit az egyes ír. Nekünk azt mondta hogy megdobja a súlyát a tápszer. Én csak azt tudom hogy az iszszes babáknál normális ha sokat hízik, dundibb. A tápszeresről sajnos nincs információm.

nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

Én nem tudom, micsoda ocsmány emberek járnak ide.

Tudod, ha egy ennyire pici babát sikerül rendesen felhizlalni (nem csak "dundibb", hanem ténylegesen kövér lesz) - az életében nem fog ettől megszabadulni.

Biztos nagyon hálás lesz majd érte, hogy még az élete is rövidebb lesz.

De pontozd csak le nyugodtan: hadd legyen még néhány ilyen gyerek!

nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Annyit adj, amennyit a baba kér.

Az enyém az első három hónapban anyatejes volt, brutálisan kikerekedett csak nem szóltak semmit rá, mivel "anyatejes baba nem tud túl sokat enni". Aztán tápszerre váltottunk, csak nem mondtam el se az orvosnak se a védőnőnek. Gyerek ugyanolyan jó étvággyal evett, de mivel azt hitték anyatejes senki nem szólt be érte, hogy a 74 cm mellé 10 kg 9 hónaposan.

Melletünk a státuszon tápszeres anyukát lecseszték, hogy dundi a baba. Na ennyit erről.

Kisfiam után nőtt egy nagyot, 1 évesen már nem volt "kövérke".

Szerintem ha a baba éhes adni kell neki.

Ha éjjel-nappal eteted és unalmában is csak eszik akkor van gond. Jelzi amúgy mikor elég.

nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

6, a babaháj az nem felnőtt haj. A kettő teljesen más.

Ha annyira okos lennél akkor tudnád hogyha a gyereket, babát korlátozod akkor sokkal könnyebben kialakul éves zavar mintha hagynád.

A gyerekek javarészt azért híznak el mert "kukival" vannak tömve, dörmi, tejszelet, üdítő, csipsz meg gyerek lányom bekapcsoljuk neked a tvt tömd meg magad úgy hogy észre sem veszed.

Ezelőtt az orvosi rendelőbe mentem, ott ült egy nagy termetű anya mellette a fia, a fia elkezdett türelmetlenkedni elővette a csipszet és a kezébe nyomta...na emiatt elhízottak a gyerekek nem amiatt mert baba korában eszik.

Nem attól hogy babakorában anyatejet vagy tápszert eszik.

Egyébként jut eszembe , nem lehet hogy szomjas is? Úgy nem működik hogy néha vízzel megkínálod? Amikor tápos volt én kínáltam vízzel. Anyatejnél nem. De ugye erről is oszlanak a vélemények.

nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%

Ezért mondtam, hogy én sem a dundi gyerekekről beszélek. Csecsemőnél ilyenkor még tényleg nem gond.

De konkrét ismerősöm van, aki így hízott el. És hajlama is megvan, sose lesz sovány.

nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Igény szerint táplálom 7 hónapis 76 cm és 9,8 kg! A korához képest nagy ha dobozra írtakat követtem volna szerintem nem lenne egészséges sovány lenne. Vannak nagy babák nagyobb szükségletekkel. A dobozon csak egy átlag van. Az lett volna neki kínzás ha egész nap hagyom sírni mert "sokat eszik".
nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!