Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi van akkor, ha a védőnő,...

Mi van akkor, ha a védőnő, gyerekorvos, adagolási útmutató szerint is sokat adok a babának enni, de ha nem kap annyit, akkor ordít? Ha hígabbra keverem, akkor meg hamarabb lesz éhes.

Figyelt kérdés
2023. nov. 8. 19:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%
A fiam születése óta tápszeres. Nagyon sokáig többet evett a papírforma szerint. Ráadásul nem 3 óránként, bizony volt, hogy 2-2,5 óra múlva éhes volt. És nem hízott el, nem lett még csak dundi baba se. 1 évesen 9,2 kiló volt, most lesz másfél, még nincs 10 kiló. Mindig igény szerint kapott enni.
2023. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez is valószínűleg gyerek, genetika függő is mert az enyém iszsz, annyi hogy anyatejes de 70cm körül van kb és 9.3 kg 7 hónaposan. De rengeteget mozog.

Ők még elnövik ezt a fajta duciságot. Én is dundi baba voltam egy kicsit mégis oviban már tök vékony voltam.

2023. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy tudom, hogy egészséges étrend esetén lehet hallgatni a gyerek éhségérzetére. Az anyatejnél mindenképp, de a mai tápszereknél is. Adhatod igény szerint. Ha átlagon felüli is a súlya, ez nem függ össze a későbbi elhízottsággal.


Az én fiam az első négy hónapban havi 1-2 kilót hízott. 4 hósan volt a legdundibb. Utána belassult. Most 2 éves, passzol a súlya a magasságához. A családban ez a jellemző trend, hogy az első pár hónapban extra gyorsan híznak a babák, utána meg átlag alatt.


A hozzátáplálás kezdetétől kell majd odafigyelni, de ott is csak arra, hogy ne kapjon mértéktelenül édességet (és nem is kell hozzáadott cukor 1-2 éves korig), rágcsát. Amit kap, az egészséges étrend legyen, tehát legyen felkínálva zöldség (de beleerőltetni nem kell), fehérjeforrás , egészséges szénhidrát forrás, és lehetőleg jó példát lásson. A normál ételekből nem kell korlátozni a mennyiséget ott sem. Ha 1 éves kora után irreális tempóban hízik, szakemberhez fordulnék (nem feltétlenül a hozzá nem értő gyerekorvoshoz).

2023. nov. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodtan egyen annyit, amennyit ker. Tapszerrel is igeny szerint etetunk.
2023. nov. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

Lehet már nem aktuális.

Nekem is elég dundi volt, majdnem 4 kiló volt mikor született. Aztán ez maradt is amég elkezdett járni. Most 4 éves, 102 cm és 15,5 fél kiló. Vékonyka nagyon. Mindig annyit adtam neki, hogy jóllakjon. Minden gyerek egyedi, nemlehet az összesnek ugyanazt a mennyiséget adni. Én bólogattam mindig a védőnőnek. Bár szerinte az is felesleges volt, hogy csörgőt vettem, mert elég egy kisüvegbe rízs

dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!