Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Éjszaka 23:00-04:00 között is...

Éjszaka 23:00-04:00 között is adjam a tápszert?

Figyelt kérdés

21 órakor elalszik és csak 4:30-5 00 között kel fel. Így kimarad egy etetés. Tehát alszik egész éjjel, néha kiad egy picike hangot, de 5-10 mp alatt megtalálja az ujját vagy még mélyebben alszik és szuszog tovább egy pici nyúztózkodás után.

Persze nem akarom felkelteni se, hogy márpedig most evés van, ami ellen nem tiltakozna amúgy. Szóval ha 4 óránként evés van szabály szerint akkor most hagyjam aludni vagy etessem meg pl 00:30kor is? Vagy 02:00kor? Ha pl kettőkor etetem akkor legkorábban 6kor etetem újra.


dec. 6. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak valami speciális dolog (sárgaság, kis súlyú baba stb.) nincs, hagyd aludni. Nyilván vedd figyelembe, hogy a kihagyott adagot esetleg kéri majd pluszban később, tehát lehet, hogy egy kicsit éhesebb lesz a szokásosnál.
dec. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kis súlyú viszont nem is egy duci baba. A bébi app statisztikája szerint az alsó határon van a súlya. Védőnő szerint rendbe van. Persze mondja, hogy lehetne nagyobb baba. De pici csak átlagosan nem nagy.
dec. 7. 00:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Mondjuk majdnem mindegy, ha nem koraszülött. Mindegyik gyerekem 3 hetes korukban kezdték kihúzni az alvást egyre hosszabbra. 6 hetesen már mindegyik aludt éjszaka 10 órát egyhuzamban. Én voltam a legboldogabb. Eszembe nem.jutott volna etetni őket, ha aludtak. És hol hallottál olyan szabályról,hogy 4 óránként etetés van? Akkor egyen ,amikor éhes. Ha nappal 2 óránként ,éjszaka pedig 6 óránként, akkor úgy adj neki.
dec. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A szülésnél mondták, akkor 3 óránként volt. Igazából nincs baja ha éjjel is megetetem és én úgy gondolom, hogyha súlyra így eszi meg a kellő mennyiséget akkor megetetem. Ettől még ugyanúgy alszik tovább, észre sem veszi. De ha ez kimarad akkor igazából nem kapja meg a súlyhoz kimért mennyiségű tápszert. Igazából egy másik anyuka mondta, hogy ezzel csak én zavarom őt az alvásba meg nem hagyom nyugodtan aludni mintha én lennék az inszomniás elmebeteg kismama... Pedig fel sem ébred rá. Vagy ha a pelusa megtelik és lecserélem, hogy ne ébredjen fel pisi vagy kaki balesetre, akkor is vissza tud aludni. Hiszen 30 másodpercről van szó.

De nekem rosszul esett, hogy azt feltételezte, hogy ém aludni nem hagyom a kisbabám...

Illetve mondom, nem kövér de nem is sovány. De szerintem simán ráfér az éjjeli etetés, így talán hajnalba nem kell fel ordítva.

dec. 7. 01:01
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs semmi baja dehogy kelteném. Örülj neki és aludj Te is. Mindkét lányom már a kórházban 4-4,5 órákat aludt, 2 ill 6 hetesen átaludták az éjszakát
dec. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem éjjel hagyd békén, nappal próbáld sűrűbben etetni, 4 óra elég sok így, hogy éjjel alszik szépen.
dec. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs igénye rá, te meg keltegeted, te borítod fel az alvását (ami lehet magátol is fel fog)

Örülj hogy alszik ne csesztesd

dec. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

"De ha ez kimarad akkor igazából nem kapja meg a súlyhoz kimért mennyiségű tápszert"


És ha a többi etetésnél többet adsz neki, azt nem eszi meg? De valójában akkor sincs gond, ha kevesebbet eszik, mint "kell", amíg szépen gyarapszik.

dec. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező te is pont annyit eszel, mint a veled egysúlyban lévők? Ugye nem. Az csak egy irányszám, hogy a felmérések szerint egy akkora babának kb.annyit kell ennie, de ez nincs kőbevésve. Ha éhes, akkor megébred.
dec. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Én mindig igény szerint ettettem. Lehet este kimaradt egy de reggel duplazott (kérte). Magyarul annyit evett amennyit kellett csak akkor amikor akarta.
dec. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!