Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Teljesen tápszeres kisbaba...

Teljesen tápszeres kisbaba etetésre mennyit költöttetek összesen? Elejétől végéig?

Figyelt kérdés

Kérlek ne kezdjetek a kommentekben anyatej-tápszer harcot. Nem ezért teszek fel kérdést.


Köszönöm:)



jan. 4. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Passz, sokat. Alsó hangon 200-300 ezret biztos. De akkor még tb támogatott volt a tápszer, amit evett.
jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok. Plusz bele kell kalkulálni, hogy diétás tápszert is kellett ennie, valamint iszonyat sokat próbálkoztunk, mert nem fogadta el, vagy valamiért nem volt jó a tápszer. Emiatt legalább tíz doboz különböző tápszert vettem, darabját 3-5 ezer forintért, és pár adag hiányzott belőle, aztán kuka... De olyan is volt hogy feltankoltam az aktuálisan beváltból örömömben, és a második doboznál eczemas lett tőle...


Csúcsidőben heti közel két doboz is elment, darabja a korábban említett 2-5 ezer volt, leginkább a közel ötezres árkategória. Szerintem is 2-400 ezer körül lett a gyerek féléves koráig. Nálunk annyival speciálisabb a helyzet, hogy öthónapos kora óta erősen le akarja magát választani, úgyhogy már most töredéke fogy a tápnak.

jan. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne feledkezzünk meg a több szett cumisüvegről sem. Az is nagyon drága volt nekünk, mire jót találtunk. Plusz a babavizet is számold bele. Sterilizáló gépbe is érdemes befektetni.
jan. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose adtam össze, de rengeteget. 4 hónapos koráig vegyes volt, az anyatejes próbálkozásra is több százezer ment el (nem vicc - tejserkentők, sns készülék, dupla fejő, medela calma... Ha tudtam volna akkor az izomtónuszavar plusz gótikus szájpad okozza, költhettem volna csak a gyógytornara).

Utánna a tápszeres próbálkozás se ment simán. A sokadik vált be, az is sűrítővel. 8 évvel ezelőtt támogatottan is 40 felett volt egy hónap és 2 éves koráig ette, utána meg 7 éves koráig malnutritációra késztápszert (nutrini).

jan. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lányomnak 2019-ben 2500 Ft volt a hipp tápszer, ez vált be neki, de addig sokat kipróbáltunk. Vele akkor még Ausztriában éltünk, ott nincs támogatva, azt veszel ami van a boltban. Fiamnak 2022-ben először a milumil 900 gr-os volt, ez 900 Ft volt, aztán áttértünk a beba sensiduora, ez 1800 ft volt és csak 400 gr(akkor). Rengeteg elfogyott, de soha nem számoltam össze hogy mennyi (volt olyan amiből csak 2 adag fogyott el és ment a kukába). Plusz kb 6-6 cumisüveg, aztán cumifej csere, kellett egy mikrós sterilizáló, ezt mindkét gyereknél használtam az első 3 hónapban. Babavízre nem költöttem, forraltam vizet naponta, amit lehűtve tároltam.
jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sosem számoltam utána, de többszázezret, az biztos
jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
jan. 4. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Havi 40-50 ezer korul, kb. 1 eves koraig.
jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb 10-12 hónapig evett tápszert a lányom. 90%-os támogatára kaptuk a Pregomint, így olyan 45-55e forint volt összesen.
jan. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!