Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Aki újszülöttnek való tápszert...

Aki újszülöttnek való tápszert keres, vagy arról kérdez, melyik a legjobb, az nincs megelégedve a gyermekorvosával?

Figyelt kérdés

Miért nem tőle kérdezitek, vagy a védőnőtől?

Amikor nekünk kellett, az orvos felírta és kész.


2013. máj. 19. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Mert sok igen felelős anyuka a gyerekorvos tudta nélkül akar tápszert adni a gyereknek... mert pl.az orvosa, védőnője szoptatáspárti ès nem ír fel tápszert első mukkra. Ilyen volt az én dokinénim is ilyen volt, csak én nem kerültem meg hanem megfogadtam a tanácsait és 2 hét kemény "munka" utàn 2 évig tudtam szoptatni!
2013. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az enyém teljesen szoptatáspárti, de nem őrült. Normálisan elmondott mindent és tápszerreceptet is hagyott az asztalon. Jobb a biztonság.
2013. máj. 19. 16:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak olyan orvosok akik nem írnak fel akkor sem ha kevés a tejed.Mint pl az én gyermekorvosom.Estére már kevés volt a tejem a lányom 1 hét alatt megette a 600grammos tápszert.Úgy kellett könyörögnöm 1 doboz tápszerért,hogy írja fel mert a gyereknek kell.Erre az volt a válasza,hogy nem kell mert szépen fejlődik.Teszem hozzá,hogy azért fejlődött szépen mert teljes áron megvettem neki a tápszert.

A szoptatást erőltette.Szoptattam volna ha van mit,3 hónap után ha rátettem cicire a lányomat ordított.

2013. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Az én dokinénim sem volt őrült, egy idős néni volt sok tapasztalattal. Nagyon is tudta, hogy mit csinál, örökre hálás leszek neki. Tudod az a baj, hogy sokan túl könnyen választják az egyszerűbb megoldást, pedig ha megfelelő segítséget és támogatást kapnának az anyukák akkor sokkal többen tudnának szoptatni. Itt azokra gondolok akik tényleg szoptatni akarnának, csak megfelelő segítséget nem kapnak. Félreértés ne essék, nem vagyok tejcsárda, volt, hogy majdnem elapadt a tejem, mellgyulladás, szopisztrájk, második fiam császárral született és majdnem egy hónap volt mire rendesen beindult a tejem... nekem volt türelmem végigcsinálni. Akiknek nem sikerül azoknak sem a saját hibájuk, hogy nem járnak sikerrel, hanem a megfelelő segítség és támogatás hiánya.
2013. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, hát a szoptatásban is segíteni kéne. Gyakran kijárni az anyukákhoz. Én szerencsés vagyok, mert a dokink tényleg jó. Jó tanácsokat adott, de azt is elmondta, mikor kell pótolni.

Kedves második! Sejtettem, hogy ilyesmi lehet a háttérben. És más dolgokban meg vagy elégedve a dokiddal?

2013. máj. 19. 16:55
 6/17 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Mióta megvan a lányom az orvos 1x volt nálunk aznap mikor hazajöttünk a kórházból.

12.-én múlt 6 hónapos.

A védőnő 2x.:D

Akik körzetileg máshoz tartoznak oda 2 hetente megy a védőnő..

2013. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
1es vagyok. Látjátok ez a baj... az anyukák magukra maradnak a problémájukkal... nincs segítség, kétségbe vannak esve, aggódnak, hogy nem fejlődik a gyerek, sajnálják, mert sír. Ez nem az anyukák hibája! A legtöbb orvosnak meg sokkal egyszerűbb az anyuka kezébe nyomni egy receptet mint szenvedni az anyukàval... pedig a védőnőnek az lenne a dolga, hogy segítsenek...
2013. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem baj, ha ott a recept. Az a baj, ha előtte nem tett meg mindent az orvos, hogy mégse kelljen kiváltani.
2013. máj. 19. 17:20
 9/17 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok.

Annyit mondott tanácsadásokon,hogy erőltessem.

Azt sem,hogy hogyan,hányszor stb.

2013. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sajnálom. De azért remélem, az ilyen orvos ritka.
2013. máj. 19. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!