Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért ilyen olcsó? Lehet...

Miért ilyen olcsó? Lehet valami baja a babámnak?

Figyelt kérdés

Ma írattam tápszert 7 hetesemnek, mert egyre kevesebb a tejem. Kérdezte az orvos, hogy milyen árban írja, én azt mondtam hogy olcsóbbat. Erre felírta a leggagyibbat? 550 forint volt csak. Én nem így gondoltam, hogy olcsót. Írhatott volna drágábbat is, mert ki tudnánk fizetni, én csak arra gondoltam, hogy ne 2000-forintosat írjon mert az tényleg rohadt drága.


LACTOGEN 1-es tápit kapott a pici. Miért ilyen olcsó?


2013. júl. 3. 10:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
lányom ezt a nestle lactogen-t itta, szerette
2013. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is HA-t írnak fel. Azt honnan lehet tudni, hogy indokolt-e? Másik fajtát még nem kapott. Még a kórházban ezt írták fel, azután a gyerekorvos is ezt írta fel mindig.
2013. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Próbálj ki egy nem HA-st, ha nincs baja tőle, akkor jó az is.
2013. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Az én lányom is a lactogen 1-et ette, 2 hós korától 5 hós koráig. Nekünk gastron írta fel a doki. Nem gagyi tápszer ez, a nestlé gyártja, mint a bebát. Csak nem HA, azok drágábbak.
2013. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek közeli rokonságában van laktóz allergiás vagy valamilyen tejallergia, pl. gyerek anyja, apja, testvére, szülők szülei, akkor indokolt a HA tápszer.

Első gyerekemnek azért írta fel a gyerekdoki a HA tápszert, mert anyukám asztmás, a másik gyerekdoki meg kiröhögte, hogy ilyenért nem írnak fel HA tápszert!

2013. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Köszönöm a válaszokat!:)

Nem gondoltam, hogy a HA ennyivel drágább. Majd kipróbálunk egy másikat. Nem bánom, hogy amíg pici volt ezt kapta, de már 7 hónapos, lehet, hogy kipróbáljuk a sima változatot.

2013. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Óóó, ezt igazán jó tudni, hogy ekkora differencia van a HA és a sima tápszer között.

Nekünk is Milumil HA tápszert írt fel a doki. Szerencsére nem is fájt a baba pocakja tőle, szóval bevált. Viszont, legközelebb szerintem megpróbálunk majd egy másik, olcsóbb tápszert, hátha az is megfelel.


Ha mindkettő jó (olcsóbb, drágább), akkor teljesen felesleges majdnem 3000ft-ot kiadni érte.


A dokik meg sztem a jutalék miatt írják folyton ezt a tápszert.

2013. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
igaz mi nem ezt használjuk de van egy munkatársam aki ezt használta és nagyon jól be vált nála kislánya 1éves koráig adta neki. mi a humana baby fit + használjuk és 629 forintba kerül receptre. Nem azért olcsó mert gagyi. hanem mert van rá támogatás. de úgy is látni fogod hogy ízlik neki vagy sem. nekem most a doki nem engedi hogy tápszert váltsak mondván hogy ettől jól fejlődik. pedig nagyon sokat eszik.
2013. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tegnap óta ezt kapja és nem fáj a hasa meg semmi. Szerintetek akkor maradjunk ennél? Vagy ez a 2 nap kevés hogy ezt megtudjuk? Mert akkor elmegyek iratni még pár dobozzal egybe, hogy ne kelljen hetente receptért mászkálnom.
2013. júl. 5. 11:36
 20/25 anonim ***** válasza:

Akkor írnak fel általában HA-s tápit, ha allergigás anyuka-apuka vagy közeli rokonok. DE nem csak tejllergiát figyelik, hanem akár a parlagfű, vagy más is számít. De főleg a szülőknél. Ez a gyerkeknél a későbbi allergiák kialakulásának esélyét csökkenti- 1éves korig ajánlatos HA-t adni ebben az esetben. Nekem így mondta a gyerekorvos.


Én sajna eléggé allergiás vagyok a pollenekre-többfélére is, így mi ezt adtuk mind a 3gyerekünknek. Már csak a legkisebb tápszeres, de már másfél éves- így már a tejitalt kapja.

Fenti okból nekünk ajánlotta doki azt is-és mi is így látjuk jobbnak- hogy 3éves korig ne igyanak rendes tejet.

2013. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!