Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért ilyen olcsó? Lehet...

Miért ilyen olcsó? Lehet valami baja a babámnak?

Figyelt kérdés

Ma írattam tápszert 7 hetesemnek, mert egyre kevesebb a tejem. Kérdezte az orvos, hogy milyen árban írja, én azt mondtam hogy olcsóbbat. Erre felírta a leggagyibbat? 550 forint volt csak. Én nem így gondoltam, hogy olcsót. Írhatott volna drágábbat is, mert ki tudnánk fizetni, én csak arra gondoltam, hogy ne 2000-forintosat írjon mert az tényleg rohadt drága.


LACTOGEN 1-es tápit kapott a pici. Miért ilyen olcsó?


2013. júl. 3. 10:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Megkérdeztem a gyerekorvost és ő azt mondta, hogy 6 hónapos korig mindenféleképpen indokolt a HA, és igazából utána is 1 éves korig.

Mondta, hogy kipróbálhatom a simát, nézzem, hogy lesz-e kiütése, milyen hatással lesz rá. Ő egy éves korig javasolná a HA-t. Azt is mondták, hogy árban ugyanaz, mert a simát nem támogatja a tb. Mi maradtunk a HA-nál.

2013. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A simát nem támogatja a TB?

Érdekes mód, én receptre veszem a simát és csak a felét kell fizetnem a teljes árból. Első gyerekemnek 6 hónapos korig adtam HA tápszert, az orvos utána már nem írta fel. A HA tápszer árának a 75%-át én fizettem, mert csak 25%-ot fizetett a TB, messze nem egy az áruk.

Az orvosos vagy nagyon tájékozatlan, vagy nagyon jó jutalékot kap!

2013. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig igen de utána nem.
2013. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Egy tápszeren addig van támogatás, ameddig az orvos receptre felírja. Ez általában 6 hónapos korig van, egyes esetekben 1 éves korig is felírják receptre, illetve néhány rendes orvos indok nélkül is felírja a gyerek 1 éves koráig!
2013. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Jó ok, én megkérdeztem, nekem ezt mondta, és én bízok benne. Nem gondolom, hogy jutalék miatt csinálja. Ilyen szinten tök mindegy, mert ugyanannyiba kerülne a sima recept nélkül, mint a HA receptre. Megkérdeztem meddig indokolt, és azt mondta, hogy indokolt. Ő az orvos, nem én.
2013. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!