Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek vissza lehet még...

Nogra24 kérdése:

Szerintetek vissza lehet még fordítani a helyzetet?

Figyelt kérdés
3 hetes a lányom. A születés első két hetét követően olyan antibiotikumot kellett szednem, ami mellett nem kaphatott a babám anyatejet. Fejtem magam, volt is alkalmankénti 40-75 ml tejem. Koraszülöttként a klinikán elszokott a cicitől ,itthon sem bírom rátenni és nagyon apadó félben van a tejem. Nem akarom, hogy kizárólag tápszeres legyen. Javaslat? Előre is köszönöm!
2013. júl. 8. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából ismerős a helyzet. Szedjél tejserkentőket, és rendszeresen tedd mellre a babádat. Én görögszénamag kapszulát szedtem, meg Mecsek Szoptató teát ittam, és sok folyadékot.

Én a kórházban még szoptattam, hazaérve már gyógyszert szedtem bő 3 hét, egy hónapig. Én is naponta többször fejtem, lejött alkalmanként 100-150 ml/cici!!!

A fiam 2. és 3. hónapjában már szoptattam, de nekem is apadt a tejem, illetve tápit is kapott. Szinte egyik napról a másikra apadt el. ha ez van megírva, akkor sajna nem tudsz mit tenni. Ezeket próbáld, hátha segít. Először cici, csak aztán a tápi.

2013. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én már a kórházban se tudtam rá tenni mert nem fogadta el. Itthon én is fejtem és nekem is kb ennyi jött le mint neked de nem igazán indult be és kellett adnom tápszert is mellette. azt vettem észre hogy nincs több tejem egyik napról a másikra pedig rengeteg teát ittam. és a tápszertől is szépen fejlődik. nekem is ott cseszték el hogy császárom után már egyből cumisüvegből itatták és rá is szokott.
2013. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én is hasonló helyzetben voltam, de a védőnő nagyon sokat segített. Urtica Urens homeós bogyót szedtem, és napi 1,5 liter tejszaporító teát megittam (hol Mecseket, hol Laktoherb-et), kb. 2 hét volt, mire azt bírtam mondani, hogy igen, most már van elég tejem. Addig kapta a tápszert is a kisfiam, és ha össze bírtam fejni neki egy-egy adagot, azt is megkapta üvegből. Nagyon féltem én is, hogy nem fogja elfogadni a cicit, ráadásul irtó kicsi a bimbóm, így bimbóvédőt használok (abból is van 3 féle), szóval azt hittem innen egyenes út vezet a cumizavarhoz. Aztán a védőnő azt tanácsolta, hogy kicsit éheztessem ki a gyerkőcöt (pl. ha elkezd sírni, mert éhes, akkor fürdessem meg, vagy tegyem tisztába, foglalkozzak vele, húzzam kicsit az időt), és utána már éhes lesz annyira, hogy rácuppanjon a cicire. Kicsit durván hangozhat, de nekünk bejött, a gyerkőc szopizik ezerrel, és a szoptatástól több lett a tejem is. Sok sikert!

2013. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Amúgy sok tejszaporítót iszok ( Mecseket és Laktoherbet egyaránt ), de a védőnő szerint hasfájós lehet tőle a baba, ezért nem szabad túlzásba vinni. A " kiéheztetést ",, majd cicire tevést, és a mellbimbó védőt is próbáltam-sikertelenül. Talán a homeopátiás gyógyszer marad még, ami segíthet...lehet, hogy tényleg így van megírva... minden estre mégegyszer köszönöm a javaslatokat!
2013. júl. 9. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!