Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rászóljak a barátnőm kisfiára?...

Rászóljak a barátnőm kisfiára? Hogyan oldjam meg a helyzetet, hogy ne legyen sértődés? - bővebben lent-

Figyelt kérdés

Barátnőmmel sokszor járunk át egymáshoz. Egykorúak a gyerekeink, jól elvannak együtt, viszont a kisfia gyakran csinál nálunk olyan dolgokat, amiket én nem engedek meg a saját gyerekemnek

-nappaliban a "dohányzó" asztalra felmászik,

-belemászik a játék tároló dobozba, úgy, hogy tele van játékokkal(már össze is tört így egy játékot),

-az összes létező játékot behalmozza a nappali közepére, úgy, hogy nem is játszik vele-én azt tanítom a fiamnak, hogy amivel nem játszik, elpakoljuk,hogy ne egyen oltári nagy kupi, mivel elég kicsi a lakásunk.

Anyukája nem szól rá, a fiam pedig nem érti, hogy neki miért nem lehet. Egyből elkezdi utánozni, és egy hétbe telik, mire visszazökkentem a megszokott "rendhez".

Mit csináljak? Jogos, ha rászólok a kisfiúra, vagy az anyukájának szóljak? Nem akarom, hogy sértődés legyen. Vagy ne szóljak, hanem törődjek bele, had csinálja.

Tanácstalan vagyok...


2013. jún. 4. 13:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Én finoman megjegyezném az anyukának, hogy nálatok mi van és hogy így a Te fiad összezavarodik. Az, hogy otthon hogy viselkedik, az más kérdés, de azért vendégségben rászólhatna a gyerekére, hogy ezt ne csinálja.
2013. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Èn a gyerekekre szoktam rászolni. Engem zavar, én észre vettem és ennyi. Van hogy valahol az én gyerekem csinál olyat amit észre sem veszek, és nem bánom ha rászolnak, ö is tudja, hogy más is szolhat dolgokért.


Èn lányom nem utánoz senkit sem, ö tisztában van vele, hogy mindenkinek mást szabad. Ha engem zavar viszont rászolok.

2013. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Pistike, itt nalunk mas szabalyok vannak, mint nalatok. Itt nem szabad az asztalra maszni, behurcolni mindent, a daobozba maszni. Rendben?


Itt nem az anyanak kell szolni. Nalatok vannak, a ti szabalyaitok szerint kell viselkedni. Naluk majd ti vislekedtek az o szabalyaik szerint

2013. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Én rászólnék simán a gyerekre!
2013. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
neked kell a gyerekre rászólni,ez a te lakásod,az van amit te mondasz,pakoljon el maga utan,az anyja meg majd észre veszi magat!
2013. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Neked kell rászólni, a ti lakásotok, a ti szabályaitok. Mindenhol más van megengedve, ha neki otthon szabad felmászni a dohányzóasztalra, akkor nem tudhatja, hogy nálatok meg nem (mondjuk szerintem sem kellene oda felmászni, de mindegy).

Én is szóltam már rá a barátnőm gyerekére ha nálunk voltak, ő is szólt az enyémre, nálunk ebből nincs sértődés.

2013. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
Én meg így csinálnám!Mikor a kisfiad utánozza,akkor a helyedbe rászólnék a fiamra nem mérgesen,csak így:"Életem ez tudod butaság,ilyet nem szabad csinálni"Lehet,még ezt is hozzátenném,hogy "ilyet csak a buta gyerekek csinálnak"Nem lenne az,hogy rászóltál a gyerekére,de legalább észrevenné magát a barátnőd.
2013. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Mindenki mást enged a gyereknek, mindenki másképp neveli!

Nálunk én vagyok az, aki minden me enged a gyereknek, barátnőm aki szigorúbb, tele szabályokkal!

Nálunk volt vita ebből, szét pakoltak nálunk, mert hát az enyémnek szabad, akkor az övé is csinálja, persze az anyja rá rá szól hogy ezt azt nem kene, engem nem zavar.

Na de ha náluk vagyunk, szinte semmit sem szabad elő venni, mert akkor nagy a kupi....

A gyerekem hamar el is akar onnét jönni...

Volt hogy elmentünk sétálni, s mondja ne vegyek fagyit a gyerekemnek, mert akkor az övének is kell. Engem nem zavar ha koszos lesz a szép ruha, majd kimosom, de az ő gyereke nem lehet koszos!

Ha pl. Náluk vagyunk, bent nem kapnak a gyerekek enni, mert morzsáznak, ezért vagy én kapok egy kávét, a gyerekek semmit, vagy ha kint jó idő van, ki kell menni, s ott kapnak ezt azt.

Nálunk nem zavar, mert feloorszívózok... Én adok a gyerekekenek ropit, kukit.

Nekem szarul esik ha szól, hol ott én nem azólok semmiért, s nálunk vannak heti 4x, mi náluk havi 1x.

2013. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
13:18-as vagyok. Az csak egy dolog,hogy mindenkinél más szabályok vannak,de ha elmegy a gyerekével másnál,akkor szerintem rá kéne szólni a gyerekére,ha az pld az asztalon mászkál.
2013. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem simán rászólhatsz. Nálatok mások a szabályok, mint náluk otthon, ezt Ő is meg fogja tanulni idővel. :)
2013. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!