Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Valami tanács, hogy elfogadja...

Valami tanács, hogy elfogadja este a tápszert?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom. Szopizik még, de nagyon kevés már a tejem és vizes. Nappal eszik rendesen meg szopizik is, majd fürdés előtt tejpépet eszik,és fürdés után cicizik. Viszont éhes marad és sokszor kel éjszaka. Sok féle tápszert próbáltam már neki adni, de egyiket se fogadja el, már a cumit se engedi a szájába tenni, a pohárból meg kiköpi, kanalat nem kapja be. Most két napot anyósoméknál aludt,addigra felfedeztem egy banános tápszert 9 hónapos kortól, így azt megvettem elvittem nekik, a gyerek mindkét éjjel megevett 2dl-t és átaludta az éjszakát. Itthon nekem viszont továbbra se fogadja el ezt sem. Tehát nem az íze lehet a probléma szerintem, mert ez már a 6. fajta tápszerünk. Viszont így egész éjjel fent volt. Mit tegyek?
2013. júl. 8. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

esetleg egy kicsit megízesítheted a vizet amivel csinálod a tápszert

igen én tettem bele cukrot is (tudom utolsó aljas anya vagyok) na meg főztem kókuszreszeléket egy két kanállal a vízbe

leszűrtem, és hát nagyon finom aromája lett az egésznek

2013. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is éjjelre pótolni kell.

Sinlacot már eszik 2 hónapja, azt szereti.

1 hete kezdtem a tápszert adni neki, teszek bele kevés sinlacot is, hogy az ismerős íz miatt elfogadja, így megeszi, mert amúgy csak fintorgott.

Egyre kevesebb sinlacot teszek bele, a hét közepére szerintem teljesen elhagyom.


Ha neked még van annyi tejed, hogy tudsz kicsit fejni, azzal is keverheted.


Az is beválik nekem néha, hogy elkezdem szoptatni, aztán kis idő múlva gyorsan átcserélem a mellbimbóm a cumisüvegre, ez sokszor beválik.

2013. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy butaság, de nem lehet, hogy tőled cicit "vár", azért nem kell a cumisüveg, ha te adod, anyósodtól viszont elfogadja?

Megpróbálhatnátok, hogy a férjed adja az esti tápszert. Hátha.

2013. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


A sinlacot nem ismerem, az olyan, mint a tejpép? Tehát megpróbálhatnék kis tejpépet tenni a tápszerhez?


Igen én is gondoltam rá, hogy csak tőlem nem fogadja el, ma este megpróbáljuk, hogy Apa adja neki, hátha, de gondolom akkor a szobából is menjek ki, mert ha lát nem fogja elfogadni?

2013. júl. 8. 12:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj, első dehogyis vagy alantas :) Én szoktam cukrozni a teáját is meg ha valami olyat főzök, amibe kell :) Bár a tápszert még nem próbáltam, esetleg vaníliás cukrot lehetne tenni bele?
2013. júl. 8. 13:07
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es nekem az orvos javasolta hogy nyugodtan adjak a tápszerhez egy pici kanál cukrot mert kezdett volna rá unni az izére a babám és akkor javasolta.

kérdező nálunk is van ilyen hogy tőlem alig akarja elfogadni de az apjától meg igen. pedig még csak 2,5hónapos a kislányom.

2013. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a sok jó tanácsot!

Tegnap megpróbálkoztunk, hogy Apa adja a tápszert én még ki is vonultam a konyhába, hogy ne lásson. Két korty után eltolta, összeszorította a száját és rázta a fejét, hogy nem kell.

Persze éjszaka megint fent volt vagy 5x - 6x :(

2013. júl. 9. 09:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy megszoptattam mindkét ciciből, és amikor észlelte, hogy már kiürült mindkettő, akkor elfogadta a cumisüveget. Jobb híján.
2013. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Mostanra már annyira minimális a tejmennyiségem, hogy azért egy másfél deci tápszert már megiszik a kislányom esténként. Viszont sajnos így sem alussza át az éjszakát.

2013. júl. 18. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!