Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » AKinek körülményes az éjszakai...

AKinek körülményes az éjszakai tápszerezés, az hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
Saját példám: az emeleten van a háló, a konyha meg ugye a földszinten. Padló, lépcső nyikorog, ráadásul a falak is papírból vannak. Ez csak azért probléma, mert van egy 2 évesem is és elég problémás lenne, ha felébredne éjjel.
2013. aug. 7. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is az emeleten van a háló és a földszinten a konyha, bár nálunk nem papírból vannak a falak, csak a hálóajtókat nem szeretik a gyerekek ha be vannak zárva. Amúgy meg nem kell félni, nem fog felébredni a Nagy, ha a Kicsi egy kicsit sír!

Tapasztalatból mondom!


Üdv két gyermekes Anyuka, 23 hónap korkülönbség van a gyermekeim között!

2013. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én mindig szerettem volna egy cumisüveg melegítőt, de nekünk igazából felesleges, mert kicsi a lakás. Beruházhatnál egyre. Ezt bekészíted este vízzel együtt, kiméred a tápszert és ha ébred már csak össze kell önteni. Szerintem én ezt csinálnám.
2013. aug. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem is a sírás miatt aggódom, mert ha felveszem, akkor nem sír. De a nyikorgás, meg a mikró... Ha épp felületesen alszik, akkor tuti felébred rá. Én meg sokszor vagyok egyedül éjjel és nem tudok 2 felé szakadni. Viszont már tényleg nem elég éjjelre a tejem, muszáj kiegészítenem.
2013. aug. 7. 09:09
 4/11 anonim ***** válasza:
én is a melegítővel csinálnám ebben a helyzetben
2013. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A forralt, hűtött vizet beletettem a cumisüvegbe, azt a cumisüveg-melegítőbe. Így éjjel volt meleg víz (de nem forró). Már csak a tápit kellett beledobni. Ezt a pár dolgot a ti szobátokba is beteheted egy tálcára, és akkor nem kell mászkálnod annyit, ráadásul hangtalan.
2013. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Óóóó ez jó ötlet! Köszönöm, meg is nézem a neten!
2013. aug. 7. 09:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem sajnos már 3 hónaposan tápszeresek lettek a fiaim. Ami a legjobban bevált! Vettem egy hagyományos "felnőtt" termoszt (ezt természetesen csak erre a célra használtam), és reggel forraltam vizet,visszahűtöttem picit melegebbre hagytam és beleöntöttem a termoszba. Így a víz egész nap tökéletes hőmérsékletű volt (reggel/délelőtt egy picit melegebb, de tovább ráztam és jó is volt. Este (éjszakára) szintén forraltam vizet, visszahűtöttem, beletettem a termoszba és bevittem a szobába, a tápszeres zacsival (ezt később egy jól zárható tupperos dobozba tettem) meg a kanállal együtt. Így éjszaka azonnal tudtam a cumisüvegbe önteni a vizet, bele a tápszert és már kész is volt. kb. 2 perc alatt, nem kellett kimenni a szobából. A mi házunk 110 m2-es és elég messze van a szobáktól a konyha, ha addig a babámat a kiságyban hagytam volna ő is tuti felverte volna az egész házat, a karodon babával meg elég macerás elkészíteni a kajáját. Nekem ez nagyon bevált, akkor is ha napközben elmentünk valahová nem kellett senkit megkérni, hogy melegítse meg a picinek a vizet. Próbáld ki!

2013. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
8 órán át melegen tartja a vizet?
2013. aug. 7. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is a cumisüvegmelegítőre esküszöm. Be állítottam 40 fokra, bele az üveg és melegen tartotta egész éjjel. Csak a port kellett beledobnom. Felviheted magad mellé az emeletre és így nem kell lemászkálni!
2013. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én előre elkészítettem az éjszakai tápszer-adagokat, aztán betettem a hűtőbe. Fél órával korábban keltem, mint ahogyan az etetési idő (babám rendszeres ébredési ideje) volt, és cumisüveg melegítőben ennyi idő alatt felmelegedett a tápszer a szükséges hőmérsékletre (37-38 fok).


Különösen ebben a melegben én nem látom jónak egész éjszakára bent hagyni a melegítőben a tápszert, elvégre az tej-alapú, tehát megsavanyodhat.

2013. aug. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!