Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is nagyon körülmén...

Szerintetek is nagyon körülményes cukorbetegen gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Nekem 2 gyermekem van.Második után lettek magasabb értékeim:7,4-es és 7,8-as.OLyanokat hallottam ,hogy egy egésszel sem lehet több a normálnál,mert veszélybe lehet a gyerek.Nekem az istennek nem akar 7 alá menni még koplalással sem.Merjek harmadikat vállalni?
2013. febr. 1. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én cukorbetegen csináltam végig egy terhességet tavaly. Teljesen egészséges a kislányom. Az viszont igaz, hogy nagyon szigorú szabályokat kell betartani. Be kell állítani a cukrodat már a terhesség előtt. Már a teherbeesés pillanatában is jónak kell lenni az értékeknek. Ha máshogy nem megy, akkor kell az inzulin. Akármeddig nem tudod lecsökkenteni a szénhidrátbevitelt, mert hiába csökken a cukrod, de van egy minimális szénhidrátmennyiség (kb. napi 160 gr), ami feltétlenül szükséges terhesen. Én egyébként 180 gr-os diétát tartok, de ahogy terhes lettem még emeltek is rajta egy kicsit és az inzulint igazítottuk hozzá.
2013. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 frászkarikaborsó ***** válasza:

Én inzulinos cukorbeteg voltam terhesen. Se előtte, se utána nem voltam cukorbeteg, de a terhesség kihozta és diétával nem lehetett rajta javítani akármennyire pontosan tartottam be. Amikor már inzulint is kellett adnom, az volt a nehéz, hogy percre pontosan éltem, még éjjel 3-kor is fel kellett kelnem vércukrot mérni. Mindemellett dolgoztam. Így nézett ki egy napom:


3:00 vércukormérés

6:30 vércukormérés és inzulinadás

9:00 vércukormérés

7:00 reggeli

9:45 tízórai

12:00 vércukormérés és inzulinadás

12:15 ebéd

13:15 vércukormérés

15:45 uzsonna

17:45 vércukormérés és inzulinadás

18:00 vacsora

19:00 vércukormérés

20:30 utóvacsora

22:00 vércukormérés


pár percet persze volt hogy csúsztam, de ha az ember beadja az inzulint akkor az nem úgy néz ki hogy majd eszek később vagy hogy elfelejtek ebédelni, mert akkor leesik az ember vércukra és rosszul is lehet.


Mindazonáltal azt mondom hogy NEM volt nehéz, még úgy sem hogy dolgoztam mellette, számomra sokkal nehezebb a picivel az első 2-3 hónap. Én jobban bírom a kiszámíthatóságot mint a kiszámíthatatlanságot.


És a másik: nem koplalni kell hanem diétázni. Napi 5-6szor enni, és odafigyelni rá hogy mit. Ez nem mindenkinek menne két pici gyerek mellett, de meg lehet oldani. Az is megoldja aki nem csak terhességi cukros hanem egyébként is az. Szóval persze, körülményes, főleg amikor az ember gyereke épp akkor sír valamiért, amikor anyuka tudja hogy ha most nem eszik akkor le fog esni a vércukra és rosszul lesz. Ilyenkor a síró gyerek csak a második, mert a leesett vércukorszint miatt elejtett gyerek még mindig rosszabb mintha sír pár percet.

2013. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem voltam cukros soha,de ismerek több olyat is,aki cukrosan vállalt be gyerkőcöt. Nehéz lehet tartani a diétát,pláne ha pont olyanra kívánós az ember... Igen,lehet baja a babának,de "csak" annyi,hogy nagyobb lesz,besárgul,cukros lesz... A kórházban volt egy anyuka,aki cukros volt. Pár napig kékfényezték a babát,nem engedték haza a 4. napon,csak később egy picit.

Ha oda figyel a kismama és a védőnő,orvos,dietetikus,akkor nem lesz gond a babával sem.

2013. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

semmiképp ne koplalj, mert az nagyon ront a vércukorértékeken.

ahogy az előző hozzászólók is mondták, kiegyensúlyozottan, tervezetten kell táplálkozni.

2013. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!