Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lehet-e a mecsek baby teába...

Csányiné pintér anit kérdése:

Lehet-e a mecsek baby teába egy pici cukrot tenni? Nem bír kakilni a pici! A babám 2 hetes és sajnos tápszeres?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Igen lehet :)
2013. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Enyém is tápszeres. Volt ilyen problémánk. Elmentünk vele orvoshoz, hogy ő mit mond. Azt mondta, sima kamilla teát adjunk 1 teáskanál cukorral.

Magában a kamilla is jó a beleknek, megnyugtatja a pocakot. A cukor viszont széklet lazító.

Nekünk bevált a cukros kamilla tea.

Egyébként ezeket a Mecsek teákat (nekünk is volt pár db minta tasak) nem javasolta az orvos és a védőnő sem. A kamilla teában csupán csak kamilla van, ami ugyebár egy egyszerű, de jó gyógynövény.

2013. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A 2. válaszoló nagyon jól leírta...sima kamillateába tegyél cukrot!

Mecsek bébi...nálunk sem javasolták!

2013. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez a problema, es olvastam mar ra ezt a cukros kamillateat, de en nem tudom az aranyokat. Nekem rendes kamillavirag van itthon. Vki megtudja mondani, hogy mennyi vizhez mennyi kamillat tegyek es abbol mennyi mehet a picinek es mikor? Ertem ez alatt, hogy etkezes elott? Utan? (Bar ez hulyeseg) vagy inkabb etkezesek kozott?


Itt, ahol elek nincs vedono, illetve nem szokas a teaztatas, szal ra sem merek kerdezni, mar a szelcsotol is kiakadtak...az orrszivo porszivot meg inkabb csak poenosan emlitettem meg, de total fenn akadt a szemuk. Szoval ha vki tudna segiteni, megkoszonnem. 9 hetes a baba es par napja van gond a kakival. Van napi egy, de folyamatosan kuzd es ez tuti nem a hasfajas. Az is volt, onnan tudom, hogy ez a kuzdes nem az a kuzdes. :(

2013. okt. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk kamilla teát javasolt a doki hogy abba tegyek egy kocka cukort 1deci teához
2013. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Sziasztok! A cukrot semmiképpen nem javasolnám, ez olyan tanács, mint hogy adjunk pálinkás kenyeret a gyereknek attól majd elalszik. Mézzel édesítsetek, a cukor most még nem mutatja az egészségtelen arcát, de a későbbiekben nem jó. Ha mindenképpen cukrot adtok, akkor csak barna nádcukor, vagy gyümölcscukor. Kerüljétek a sok finomitott répacukor adását. A MÉZ mindenbe jó és nem árt soha. A kamillával pedig óvatosan mert szárit. babának egy csipetnyi kell csak a vizbe. A köménymagos főzet viszont jó a gyomorfájós babának. Nem kell bele semmi. Lehet neki adni almakompótot is és különböző zöldséglevelet. ne csodálkozz ha olyan szinű lesz a kaki mint amit evett. ha éppen nem tud kakilni és látod, hogy erőlködik, akkor alkalmanként lehet egy egy kúppal segíteni, vagy a hőmérő végét bekenni popsikrémmel és egy picit a fenekébe dugni. Ettől kap egy kis ingert, de nem jó ha rászokik. A hasikájának a kellemes masszírozása is segít.Fontos, hogy megtudjátok mi lehet az idült székrekedés oka. Ha a tápszer akkor helyettesiteni kell természetes rosttartalmú élelemmel.
2013. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Most látom, hogy két hetes a baba. Ő még nem ehet mást ha nem tudsz szopni. Azt tényleg a gyerekorvossal kell megbeszélni, de cukrot csak keveset.
2013. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
mézre vigyázz,1 éves korig ne adj neki mert későbbiekben komoly allergiát okozhat.cseréltesd le a tápszert.sok fajta van ,nekünk a harmadik próbálkozás volt a jó.ne hagyd magad,nyugodtan kérdezd az orvost,védőnőt akár telefonon is.üdv.enis
2013. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én édeskömény teát mondanék. Lehet cukorral. Sztem.
2013. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én nem szívesen adok fehér cukrot,de a kamilla segít vagy restore és sok folyadék.
2013. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!