Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Bármelyik kórházban lehet...

Bármelyik kórházban lehet kérni, hogy ne várjanak az anyatejre, hanem kezdjék el tápszerezni a kicsit? Ha igen, a tápszert nekem kell vinni vagy ott adnak neki megfelelőt?

Figyelt kérdés

Harmadik baba, de a tesók máshol született. Sajnos náluk sem volt tejem, hiába minden próbálkozás és "csodaszer".

Ráadásul laktózérzékenyek is, ezért az sem mindegy, hogy milyen tápszert kap majd a kicsi. A gyerekorvos azt mondta, hogy alapból laktózmentes tápszert kellene kapnia, viszont a kórházban rákérdeztem és közölték, hogy nekik nincs idejük az anyukák minden h*lyeségével foglalkozni.

Még nagyjából két hónap van a szülésig, de nagyon félek, hogy mi lesz.


2013. okt. 21. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek oylan nőt akinek a harmadik babaát sikerült szoptatnia több hónapig. Ö is azt mondja agyban döl el a dolog. máshogy állt hozzá olvasott róla pár könyvet és rögötn ment. Ha muszáj a tápszer akkor etesd te, én pl amugysem szertném ha nem mellettem lenne a baba. Ha nincs gond végig legyen mellettem és a férjem is bent lesz velünk végig. Igy ha én nem is ö tudja gondozni a picit.
2013. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 nap után a gyerek orvos utasítására adnak csak tápszert, hiába mondok én bármit. Nálunk ha a doki felírja a tápszert akkor 2-3 adag tápszert adnak, de azzal a lendülettel kapom is a receptet a kezembe, hogy váltsam ki a gyerek tápszerét és utána már a sajátot kell használni.
2013. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked kell vinned,különben megetetik simával.


Mi is így voltunk.Én laktózérzékeny vagyok,nagyobbik is az,90%-ra biztos volt hogy a kicsi is az lett.Tejem nem volt,tápszert kapott.

Harmadik nap be is igazolódott hogy nem jó neki a sima tápszer,ugyanis a hülye nővérke nem figyelte a papirját,adott neki simát.Pedig csak addig adtam be hozzájuk,amig engem elvittek vizsgálatokra...Szegénykém napokig szenvedett 1 adagtól.

2013. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem arra a pár napra amit bent töltötök semmi baja nem lesz a kicsinek ha másfajta tápszert kap. Otthon már úgyis azt adsz neki amit akarsz.
2013. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod mi a helyzet akkor készülj fel, a háziorvos felirhatja más nevére is, legalább az elsőt v megveszed teljes áron és kész, biztos meg lehet oldani az elkészítést.

Sajnos akinek a gyerekének még nem fájt a hasa, nem tudja elképzelni attól a pár másfajta tápszertől, mennyire tud szenvedni a mama és a baba.

2013. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
neked kell tápszert vinned és orvosi igazolást, h miért azt egye. nálunk tejfehérje-allergiáés a család, azért ugyanígy végig kellett futnom. (első babám megetették a kérésem ellenére sima HA táppal, pedig tejem is volt, lett is baj belőle :(
2013. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy oldanám meg, hogy vinnék be cumisüveget, korának megfelelő laktózmentes tápszert (amit megveszek teljes áron a patikában előtte), babavizet, mikrós sterilizálót, szivacsot, mosogatószert.

Így teljesen önállóan meg tudod oldani a dolgot. Mikró minden kórházi osztályon van, szépen megmelegíted egy picit a vizet, bele a por, aztán kész is. A tisztántartást meg megoldod a mikrós sterilizálóval.

Voltam egyszer 1 hetet gyerekosztályon 7 hetes fiammal, és akkor már pótlást is kapott, és teljes mértékben az anyukák látták el ezeket a dolgokat (ott a gyerekosztály is olyan, hogy egész nap ott vagy a babával, csak teljesen külön szobában, és nem 3-5-en, mint a szülészeten), saját cumisüveg, saját tápszer, és én tartottam tisztán a dolgait. Ezt simán meg lehet oldani szülészeti osztályon is, emlékszem ott is volt mikró a folyosón, abban melegítettem mindig magamnak a vizet a szoptatós teához.

2013. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!