Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Végig lehet így vinni a...

Végig lehet így vinni a terhességet? Lehet egészséges? Vagy szakítsam meg?

Figyelt kérdés
elvileg 7 hetes vagyok de a mèretek alapjàn 6. Most voltam magànorvosnàl.Az elejètől szedtem elevitet kiderült nem jó kellett volna mellè jód is. Magnerottot írtak ki a rendelèse napi 1 de kiderült 3 kellett volna. Pulzàló magzatkezdemèny làtszik de mèg nincs sajàt szíve az enyèm alapjàn pulzàl. A petezsàk kicsit lapos. Pulzàló hematómàm van közvetlen mellette, ès a bal petefészekem nem jó, nem termel sàrgatesthormont, vagy mit. Mi lesz ìgy? Van valami tapasztalat? Mit tegyek?
2013. okt. 16. 21:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Elsosorban: Javasolta az orvos az elvetetest? Ne aggodj,nekem is lapos petezsakom volt, csak rosszakat olvastam rola,raadasul meg szivveres sem volt 6+2 hetesen. 8+2 hetesen kikerekedett a petezsak,benne szivhanggal a baboca. Ma voltam ismet (9+1) mert barnazok, hematomam van duphastont irt a doki. A helyedben varnek meg 2 hetet. mondom, az en petezsakom is nagyon lapos volt! esetleg elkuldom a kerdesemet,ott van kep is rola.
2013. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
2013. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem nem mondott semmi ilyet, vagyis hogy majd meglátjuk mi lesz. És ha nincs panadz 3 hét múlva vissza. Csak olyan rosszul esett kb sorolta a gondokat, de visszavár? Nagyon rosszul esik, régóta vàrtuk, és....
2013. okt. 16. 21:23
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mar nagyon tulzas, konkretan kicsit beteges. Miert szakitanad meg? Valoszinuleg varsz egy egeszseges gyermeket, amihez gratulalok! Vegyuk sorra (bar nem ezzel kene es nem ilyen szinten foglalkoznod, de legyen), 6 hetes meretek = kesobb volt peteeresed, de ez nem koros. Nem jo, hogy szedtel elevitet, mert kellett volna jod is?! Edesanyad mennyi vitamint szedett? Egeszseges lettel? En par napon belul egeszseges babat szulok, DIREKT nem szedtem vitamint, mert en az egeszseges taplalkozasban hiszek. Meg ha Te nem is taplalkozol egeszsegesen, tegyuk fel kevesebb jodot eszel az idealisnal, a babadnak ettol egyelore meg semmi baja nem lehetett. Magnerotot gorcsok megelozesere adjak. Ha eddig nem veteltel el, akkor tok mindegy, h eddig mennyit szedtel, mostantol szedj annyit, amennyit a doki mond a jovobeni esetleges gorcsok megelozesere. Hozzateszem az enyhe gorcsok normalisak a koraterhessegben, a magnezium szedeset kb felidotol szoktak javasolni, es csak akkor, ha haskemenyedesek lennenek (mielott kitalalod, ilyened meg tuti nincs) vagy a mehszaj ad erre okot. Teny, hogy 6/7 hetesen meg nincs az embrionak (ekkor meg nem magzatnak hivjuk) szive, mert meg ugynevezett szivcsove van, ami viszont ha pulzal az teljesen jo. Nincs olyan, hogy a tied alapjan pulzal, egyelore meg koldokzsinor sincs, semmi koze a Te verkeringesedhez. A pezezsak kicsit lapos: igen, ez a normalis alakja. A hematoma meglete rejt magaban valamifele kockazatot, ket lehetoseg van: a hematoma (veromlenyt jelent) szepen felszivodik es az eg vilagon semmilyen hatasa nem lesz a terhessegedre. A teljes felszivodasig idonket okozhat verzeseket, igy is urulhet a szervezetbol. Baj akkor van (es ez a masik lehetoseg), ha egy komolyabb verzes formajaban urul ki, es ekkor gyakorlatilag kimossa magaval egyutt a petezsakot. Ez gyakorlatilag veteles lenne, de ritkan kovetkezik be. Megelozesere agynyugalmat, hormonszedest, magneziumot szoktak javasolni, ez utobbit vsz Te is ezert kaptad. Petefeszek. A pete, ami megtermekenyult valamelyik petefeszekbol szarmazik. Amelyik petefeszekbol jott a pete, abban alakul ki a sargatest, amely egy progeszteron nevu hormont termel. Ha a petesejt a bal feszkedbol jott (ez is lehet, nem derul ki a leirasodbol), akkor tok normalis, hogy a jobb pfeszek nem termel. Ha a jobbol jott, es az megsem termelne a hormont akkor azt sargatest-elegtelensegnek hivjuk, ami veteles formajaban szokott kiderulni, tehat egy 6/7 hetes terhesseg eseten ultrahangon nemigazan derul ki. Gyanura adhat okot, ha barnazas, verezgetes lep fel, de ha hematoma is van, gyakorlatilag meg sem lehet allapitani, hogy ez vagy az okozza a verezgetest. Ha megis felmerul a sargatest-elegtelenseg gyanuja, gyogyszetes hormonpotlast szoktak elrendelni a 12. hetig (ez ma mar tok rutin dolog), akkor abba lehet hagyni, mert az akkorra kifejlodott mehlepeny atveszi a funkciot a sargatesttol. Ha sargatest-elegtelenseg all fenn, es gyogyszeresen nincs potolva a hormon, veteles kovetkezik be.

TEHAT. Ha, egy esetleges hianyallapot (pl jod) miatt a babad fejlodeseben rendellenesseg lepne fel, 99,9% hogy a szervezet kiloki az embriot, tehat veteles lep fel (a maradek esetek kiszuresere vannak a kesobbi rutin vizsgalatok). A hematoma, illetve egy esetleges sargatest-elegtelenseg okozhatnak vetelest, de ha meg, akkor viszont semmilyen hatassal nem birnak az embrio egeszsegere. MIT TEGYEL? 1. Ha ezeket a dolgokat/infokat a dokinal hallottad, meg kellett volna kerned, hogy magyarazza el jobban, mi a helyzet, mert lathatoan nem ertettel belole semmit, es igy nem szabadna ejonnod a dokitol, h ennyire ne ertsd a helyzetet. 2. Az az erzesem tul sokat logsz a forumokon, nem igazan tudod a helyere rakni az olvasott infokat, aminek az az eredmenye, hogy tulkombinalod es tulaggodod a dolgot. 3. Elvetetni SEMMI OKOD, hisz semmi alapja feltetelezni, hogy nem egeszseges az embrio, de ha megis oroklott, vagy szerzett rendellenessege lenne, magatol bekovetkezik a rendellenesseg. 4. Ha az orvos a hematoma es/vagy a sargatest miatt valamilyen gyogyszert vagy pihenest rendeld, kovesd az utasitasait es akkor elkerulheto a baj (hangsulyozom, hogy a multban eddig mit szedtel/tettel vagy ilyesmi, az mar tok mindegy, ha eddig megmaradt a terhesseg). 5. Orulj a terhessegednek, bizz a piciben, es ne foglalkozz foloslegesen hulyesegekkel!

Sok boldogsagot a gyermekedhez!

2013. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a dolgok nincsennek összefüggésben avval,hogy nem vittél a szervezetedbe jòdot meg több magnerotot. Én is elevittel kezdem,mégsincs semmi baj. Ez nem ezen mùlik,de egyébként átállhatsz Gravidára és abban jòd is van :) Szerintem ne idegeskedj a baba miatt,a következő uh-n már többet fogsz megtudni. Ha nincs változás,szerintem az orvos azt fogja mondani,hogy majd a természet megoldja,tehát nem kell művi beavatkozás.

Minden jòt kivánok nektek!!! :)


27 hkm

2013. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Kaptam progeszteron pótlásra kùpot, és a hematómàra is, de egyàltalàn nem tűnt bíztatónak a hangja. Az igaz hogy túl sokat lógok a forumokon, és extra aggòdòs vagyok, pròbàlom legyőzni....
2013. okt. 16. 22:19
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Summazom a lenyeget:

Jo lenne pihengetni, ha megteheted, keruld a sportot, megeroltetest, hirtelen mozdulatokat es szedd a magneziumot (mindez a hematoma miatt, de rengeteg terhesseg indul hematomaval, tehat nagyon jo eselyeid vannak).

Ha a sargatest miatt irt fel a doki valami gyogyszert, akkor azt szedd es a problema ezzel megoldva, ez rutin dolog. Ha nem irt fel gyogyszert (Utrogestan vagy Duphaston), akkor nincs is semmi gond, csak felreertetted.

Legkozelebb alaposabb magyarazatot es tanacsadast kerj, vagy keress egy masik dokit, akivel jobban megertitek egymast!

Nyugodj meg, minden rendben es rendben is lesz! Orulj a babanak, higyj benne es merj boldog lenni, mert agyban es lelekben sokminden eldol, legyen pozitiv a hozzaallasod!

Egy 38 hkm, akibol omlott a ver az elso trimeszterben, megis megmardt a babaja.

2013. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
7-es, 4-es ugyanaz voltam. Figyi, akkor tenyleg hagyd abba a forumozast, mert nem tesz jot!
2013. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem tesz jot, hogy mar egy egeszseges embrio abortalasan gondolkozol, amire raadadul meg sokat is vartal. Erted?
2013. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nekem sargatest hormon elegtelensegem van. Sot inzulin rezisztencia is fennalt nalam, teherbeeses ketseges volt. Volt 3 vetelesem ebbol kettot mutettel fejeztek be. A legutobbi 2013 marciusban volt. Mar IVF-en gondolkodtunk es elkezdtem jarni ilyen ugyben szakorvoshoz. Ez a szakorvos azt mondta h terhesseg elott csak szedjek folsavat. Ezt tettem. Aztan majus kozepe fele meg a mensim elott furcsan ereztem magam es eszmeletlenul szaradt a kezem, eddig minden terhessegemnel ez jelen volt. Gondoltam meg nem kell de csinalok tesztet es pozitiv lett. Rogton hivtam a dokit es 5 hetesen fogadott. Ekkor meg sok mindent nem latott, de rogton irt fel progeszteron kupot amit egeszen a 12-ik hetig szedtem. Engem minden heten vizsgalt, h fejlodes van-e. 7ik heten mar volt szivhang. es ahogy haladtunk elore egyre kisebb volt a veteles kockazata. Kozben nekunk volt egy bebookolt utunk Magyarorszagra (kulfoldon elunk), kerdeztem az orvosom toroljem-e, mondta h nem kell nyugodtan menjek. 24 oras repulout a vilag masik felerol, es tenyleg semmi baj nem lett sot a pihenes sokkal jobban tett. Otthon maganklinikara mentem, amivel nem voltam megelegedve es el kell h mondjam eg es fold az itteni kozott. Nekem az orvos a progi kup es az elevit-en kivul semmi mast nem javasolt, mig otthon azt kaptam h tobb mindent szoktak felirni. Aztan jott az elso genetikai vizsgalat 12-15 heten, es azt kell h mondjam majdnem sirva fakadtam. A vereredmenyem jo, a genetikai UH jo, riziko nagyon kicsi, megis a genetikai tanacsado aki legombolt 12ezret, nem is foglakozott a lelet kiertekelesevel, kozolte mivel elmultam 39 a magzatvizvetelt javasolja, vagy ha ennek a rizikojatol felek akkor verbol is meg lehet allapitani pottom 300ezert. Felhivtam az itteni orvosom es kikertem a velemenyet aki elmondta h felesleges. Igy is dontottem. a 20ik hetei genetikai UH-t mar itt csinaltam es semmi gond nincsen minden tokeletes.

Csak azert irtam attol mert meg h magan nem biztos h az az orvos a tokeletes, en elmennek mashova is. Mert ha sargatest elegtelenseged van mar azt most potolni kell es nem 3 het mulva. Otthon ultrogestant irnak erre fel. En tuti nem varnek 3 hetet.

Egy 4 eves kislany es egy 27 hetes kislany pocaklako anyukaja

2013. okt. 17. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!