Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 hetes babóm kizárólag...

4 hetes babóm kizárólag tápszeres táplálású, Nestlé BEBA HA Startot kap, de nagyon hasfájós. A víz lehet az oka, akiből készítem?

Figyelt kérdés
Eddig forralt vízből csináltam, a védőnőnk a Szentkirályi rózsaszín kupakosat javasolta forralásra és lehűtve, viszont a háziorvosom a tanácsadáson - védőnő pont nem volt jelen, pedig jó lett volna, hogy tudjam, most akkor kinek és mit higyjek el - kereken lebeszélt róla, hogy a felnőtteknek készültet forralgassam, mert nem lesz egyenértékű a BABA vízzel, sokkal több még forralás után is az olyan - igaz- ásványi anyag, ami a felnőtt szervezetnek ugyan meg se kottyan, de a baba szervezete számára túl nehéz összetevő, ami nem jó a hasfájás szempontjából.
2013. nov. 7. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A rózsaszín kupakos Szentkirályit nem kell forralni,mert babáknak is adható, rá van írva. Mi is olyat használunk.

A hasfájás szerintem nem a víztől van. Ha nem forralnád, vagy nem babavizet kapna, akkor persze lehetne attól.

Az én babám is tápszeres volt kizárólag. És hasfájós. Mindenféle cseppet kipróbáltunk, de nem használt neki. Orvosi tanácsra adtunk neki kamillateát, mert az nyugtató hatású. Akkor jobb volt a pocakja. Aztán egyik pillanatról a másikra kinőtte a hasfájást 4 hónapos kora körül.

2013. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az 5 literes Szentkirályit javasolta a védőnő, a házirovos erre a kiszerelésre mondta, hogy nem adható forralás nélkül.
2013. nov. 7. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Az en kislányom nagyon hasfajos volt és szopizott csak, ugyhogy nem a viz! Esplumisan-infacol stb semmit sem segített pedug mindent kiprobaltunk! Azután a védőnő ajanlotta a vibrucol homeopátiás kúpot! Gyorsan és hatékonyan segített a pici pocakjan! Mikor 3hos lett egyik naprol a masikra elmúlt, most jó hasznát veszem a kupnak fogzás idején! Egyébként lehet a cumisuveg is hibás, pl levegőt nyel! Probald ki a mamm hasfajas elleni cumisuveget azt halottam nagyon jó de ez nem saját tapasztalat!
2013. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a hasfájásra a HA s tápszer os rátesz ám egy lapáttal! nekünk sokat csitult, mikor simára váltottunk. akkor 2,5 hós volt. de ha nincs allergiás a családban, nem is indokolt a HAs.
2013. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a víz okozza a hasfájást. Kislányom 3 hónapos kora óta tápszeres (lassan már 1 éves), és talán 1-2 hónapig vettem a babavizet, utána általában Szentkirályiból készítettem a tápszerét vagy pedig forralt csapvízből. Ezt a kettőt váltogattam (vagyis váltogatom még mindig).

A babámnál egyébként a HA-s tápszerek hasfájást okoztak. A sima tényleg jobb ebből a szempontból. Nálunk nincs allergiás a családban, a gyerekorvosunk mégis állandóan a HA tápszert erőltette, de 5 hónapos volt, mikor úgy gondoltam, hogy váltunk simára. Onnantól kezdve sokkal jobb volt a pocija.

2013. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
Megint csak a sok hülyeség ... istenem.. vegyél ánizs kömyénymagteát és semmi baja.és sima csapivizet a mikróba jól felmelegitek bele a bebát és adom neki,napközbe adom neki az ánizs köménymagteát és semmi baja :/ 2 hetes korától adom neki most 3 hónapos a hasa nem fáj és a szeleket is szépen hajtsa belőle.. :) Ideget kapo mikor ilyeneket írnak ilyen víz olyan víz felesleges pénz kidobás...
2013. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a vízzel van baj. Én a helyedben inkább tápszert váltanék (a Beba-ra amúgy is több panaszt hallani, mint jót..).
2013. nov. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!