Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kedves tápszerrel etető...

Kedves tápszerrel etető anyukák, segítenétek nekem megnyugodni, hogy nem lesz a babámnak a tápszertől baja?

Figyelt kérdés
1 hònapos a kislànyom. Anyatejjel tàplàltam, de sajnos napròl napra kevesebb lett. Minden mòdszert kipròbàltam italok, bogyòk, nonstop szoptatàs, de sajnos nincs több tej marad a tàpszer. Hogy mit èrzek az leìrhatatlan, fàjdalom, düh, fèlelem attòl, hogy nem lesz egèszséges a kicsikèm, nem bìrom abbahagyni a sìràst. Megosztanàtok tapasztalataitokat? Egèszséges, jòl fejlődő a babàtok?
2013. nov. 19. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Én a császármetszés miatt seblázat kaptam. Mármint azért, mert akkoriban még ott, ahol én szültem nem használtak csövet a vérsavó kivezetésére.

Szóval három féle gyógyszert kellett emiatt szedni, és így nem mertem szoptatni. Pedig rengeteg tejem lett, ami aztán szépen elapadt, mert se inni, se enni nem tudtam a gyógyszerek meg a stressz miatt.


Az én kisfiam hat és fél éves azóta. Régebben csak rosszat lehetett olvasni a tápszerektől, meg barátnőm azt mondta, hogy majd dagi lesz a gyerekem meg vízfejű stb..., úgyhogy rendesen kikészültem én is.

Ennek ellenére nagyon jó az immunrendszere a kisfiamnak. A legritkább esetben lesz beteg, szóval tényleg nem tudok rosszat mondani.

Viszont ez szerintem genetika is.


Mindenesetre ne aggódj, mert nem tesz jót majd neked sem.

A legjobb minőségű tápszert vedd és nem lesz gond.

2013. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne egészséges? Hidd el még boldogabb és kiegyensúlyozottabb lesz, mert jóllakott. Erre gondolj és ne arra, hogy nem megy a szoptatás. Először próbáld meg csak kiegészítésként adni tej mellé. Ha cumizavarossá válik akkor viszont nem fog szopni, csak üvegezni. Ugyanolyan egészséges lesz, mint az anyatejes. Hülyeségeken agyalsz.
2013. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nincs elhízva, okos, értelmes, szóval minden rendben volt és van vele. :)
2013. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Még valami. Biztos te is láttad tv-ben azt az újszülöttet, akinek az anyukája klinikai halál állapotában volt, és három hónapon keresztül tápláltak csöveken keresztül az anyát mesterségesen.

Ennek ellenére egészséges lett az újszülött.


Nekem akkor pont az jutott eszembe, hogy ha ilyen van, akkor nehogy már én aggódjak azon, hogy ha a kisfiam néha eszik egy kis édességet például.

2013. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi, mindkettőtök érdeke hogy megnyugodj!


Én szinte kezdettől fogva mellétápláltam a lányomat tápszerrel, mikor milyen mértékben. Én sem örültem, de elfogadtam, megpróbáltam én is mindent. Folyamatosan fejtem is a szoptatás mellett. Nekem is fogyott a tejem, mindig egyre kevesebb lett egy kicsit, és mivel türelmetlen volt a lányom nagyon, egy idő után már voltak csak tápszeres étkezések, mert ha nem jött kellő erővel a tejcsi, akkor 2 korty után üvöltött, hiába tudtam még lefejni egy szép adagot utána. De minden kihagyott étkezés kor fejtem és azzal pótoltam a következő kajálásnál.

Aztán 4 hónaposan el is kezdtük a hozzátáplálást és ahogy kiváltottunk 1-2 étkezést, megint elég volt csak a szoptatás. Aztán már csak reggelente szoptattam, mellé a lefejt tejcsik.

És így 9 hónapos korig el tudtam húzni, hogy kapott anyatejet, ha nem is eleget, vagy túl sokat...


Mindemellett 10 hónaposan volt először megfázva. Azóta is kb 2-3 alkalommal volt ilyen, egyszer pedig vírusos hányós történet, de ekkor már gyerektársaságba jártunk. Most 20 hónapos, úgyhogy nincs semmilyen hátrányban az anyatejes babákkal szemben. A szomszéd 11 hónapos kisfiú is magáénak tudhat már ennyi betegséget, pedig 6 hónapos korig csak anyatejes volt..


Szóval emiatt ne aggódj, minden rendben lesz. Szoptass, fejj, és ha nem elég, akkor nyugodt szívvel add oda a tápszert.

2013. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem a két testvérem és én is tápszeren nőttünk fel. A testvérem ráadásul lassan 30 éves lesz, én is 23 vagyok már, szóval mi nem túl modern tápszereket kaptunk. Ennek ellenére egészséges felnőttek lettünk. Én például olyan ritkán voltam beteg mint a fehér holló, sőt 14 éves korom után csak idén, amikor terhes voltam, akkor voltam lázas egyszer.
2013. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A fiam másfél hónapos korától volt tápszeres. Sajnos beteg lettem, műteni kellett, iszonyatos diétát kellett tartanom, amitől elment a tejem és az immunrendszeremet is taccsra vágta, de ha nem diétáztam volna, nem biztos, hogy felkeltem volna 1 percig is az ágyból, olyan görcseim lettek volna, bár voltak néha még így is (epekövek).

És? Szépen fejlődött, egyáltalán nem volt kövér és beteges sem. Azoknak az anyukáknak, akik a környezetünkben vannak és tovább szoptattak, nekik pl. sokkal betegesebbek voltak a gyerekeik.

Szóval nyugodj meg, nem az a lényeg, hogy mivel táplálod a gyerekedet, hanem hogy kap enni.:)

2013. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
az én babám 6 hós tápszeres.az is volt elejétől fogva.amikor olyan beteg voltam hogy az ágyból alig bírtam felkelni(akkor is nekem kellett ellátni a babát egész nap)nem lett beteg.én is tápszeres voltam annó,2 évente 1x vagyok beteg talán 3 napig max.nem kövér,nem ''vízfejű''.jó súlyba van kis sonkás de az a szép fajta.ne aggódj.hidd el az anyatejben sincs meg minden.ez genetika hogy milyen lesz nem táplálás kérdése
2013. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

A tápszer a második legjobb táplálék a gyereknek. Nem lesz tőle semmi baja, nyugi :) Én is hasonlóan jártam, mindent kipróbáltam, 3 hónapig szenvedtünk azért a pár cseppért, de ha nincs akkor nincs.

Átérzem a helyzetedet, és úgy gondolom hogy az anyetejes táplálás fontosságán túl azt is megemlíthetnék a kórházban, (vagy később a gyerekorvos) hogy ha mindent megtettünk, de mégsincs tej, az sem tragédia, mert a legfontosabb dolog, hogy a gyerek egyen!!!


A kisfiam 2 éves, makk egészséges, soha semmi gond nem volt a tápszerrel:). De ha a kislányod valamelyiket nem szereti, vagy fáj tőle a hasa esetleg, a gyerekorvos biztosan segít a megfelelő tápszer kiválasztásában.

2013. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam (9-es vagyok), hogy szinte a kezdetektől tápszeren élt az én fiam is, az anyatej nagyon minimális volt, max 20 milikért szenvedtünk végig.
2013. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!