Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2,5 hónapja lejárt, origi...

2,5 hónapja lejárt, origi csomagolású tápszert odaadnátok a babátoknak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 21:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
nem
2014. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
kizárt
2014. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Én lehet, hogy odaadnám.
2014. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem
2014. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ha 2-3-4 évig eláll, akkor olyan sokat számít az a 2,5 hónap?
2014. jan. 4. 21:50
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Köszönöm szépen a lepontozást!

A szavatossági idő egy olyan tájékoztató adag, ameddig garantáltan megőrzi az eredeti minőségét az adott dolog. Így aztán, ha több évig garantálják, hogy a termék megfelelő minőségű, akkor szerintem teljesen mindegy, hogy a szav. idő lejárta előtt 2 nappal, vagy utána 2 nappal kerül fogyasztásra. Nem az adott napon fog "megromlani". De ez az én véleményem...

2014. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet nyomtam.
2014. jan. 4. 21:59
 8/23 gabszem ***** válasza:
86%
nem jiszem hogy odaadnám én eléggé tartok az ilyen dolgoktól
2014. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%

Odaadnám pont amiatt amit a 6-os is írt.

Sőt, most jelenleg épp olyan tápszert iszik a lányom aminek 3 hete lejárt a szavatossága.

Semmi baja nincs ezeknek.

Ez olyan, mint pl. a savanyított tejtermékek. Hiába jár le a szavatossága a papír szerint, utána még napokig, hetekig ehető.

Ezek tájékoztató adatok, hogy utána a gyártó nem vállalja a felelősséget.

Sőt mondok jobbat : Nekem gyógyszerész mondta, hogy a gyógyszerek szavatossági idejének lejárta után pár hónapig még nyugodtan be lehet azokat is szedni szintén a fent említett okok miatt.


Nem gondolhatja senki komolyan, hogy ha 1 termékre van 1-2 év szavatosság, akkor hipp-hopp hirtelen megromlik pár héten belül.

Azt már inkább el tudom képzelni, hogy pl. tápszernél már a vitaminok egy része lebomlik, így nem olyan tápláló, de ez is csak az én feltételezésem.

2014. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha pl egy csokiról lenne szó, akkor megenném, még a lányom is megehetné, na de egy kisgyermek tápszeréről van szó! Nem adnám oda, kizárt!
2014. jan. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!