Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit tehetnék, ha rengeteget...

Mit tehetnék, ha rengeteget eszik a 3,5 hónapos babám (ajánlott 850 ml helyett 1200 ml-t)? Lehet ebből a későbbiekben probléma?

Figyelt kérdés
Sajnos egy hónapja teljesen tápszeres a babám. Testúly alapján 850 ml-t kellene ennie és a tápszer adagolása alapján napi 5-6-szor. Ehelyett ő napi 7-8-szor eszik és 1200 ml körül. Ennek ellenére nem kövér. A doktornőnk és a védőnőnk sem akarta elhinni, hogy ennyit eszik, mert szerintük ennek már látható eredményének kellene lennie, hurkák, felpuffadt arc és lustább mozgás. Ehelyett, habár nem gizda, de egyáltalán nem hurkás. Viszont alig alszik, éjjel is kel 3 óránként enni. Ma is például evett 3-kor, 6-kor és ezután már vissza sem aludt, pedig este is csak 11-kor tudtuk nagy nehezen elaltatni. Nap közben kb. 3-4-szer alszik fél órát. Amikor fent van, akkor pörög. Nem sír, játszik, hasról átfordul hátra, utána próbál visszafordulni (persze nem megy neki, de próbálkozik), beszélget magában. Ha hasra tesszük, nagyon ügyesen kinyomja magát. Mindent megfigyel, jár a feje, ha ölben van, akkor is feltérképezi a terepet, fél percig nincs el mozdulatlanul. Én arra gondoltam, hogy talán lemozogja a rengeteg tápszert? Ilyen létezik ilyen pici korban? Nem lesz baja, ha ennyit eszik? Ha kevesebbet kap, akkor egyszerűen ordítva sír. Nem szeretném, ha emiatt elhízna? De hát hogyan fogjak "fogyókúrára" egy ekkora babát? A férjem és én is nagy étvágyúak vagyunk. A férjemen sajnos meg is látszik, rajtam viszont egyáltalán nem, rettentő sovány vagyok. Tőlünk örökölhette a fiúnk? De attól félek, hogy olyan sorsra jut szegényem mint a férjem. Ő is állandóan harcol a kilókkal, nem szeretném, ha a kisfiúnk életét is megkeserítené a túlsúly.
2014. jan. 18. 08:12
 1/3 anonim válasza:
szerintem amég látod, hogy nem kezd el nagyon hízni addig adhatsz neki annyit amennyi jólesik neki. őseinknek sem volt még napirendbe véve mennyit eszik a gyerek, mégis felneveltek minket valahogy :)
2014. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én lányom 3 hónapos. És ő is mindig többet evett mint amennyit kelett volna. Doki mindig mondta ez sok neki.De mit lehet tenni. Tudja mennyi kell neki. Csak nálunk az a helyzet, hogy napi 5-ször eszik. 4*180-at majd este 200-at. Neki ennyi kell. És ő sem dagi. 4520 grammal született és most 7.5 kg. Már 2.5 hónapos kora óta átfordul a hátáról a hasára, már próbál vissza fordulni. Hason kinyomja magát.

DE! Adj neki amennyit kér és ahányszor kéri, valószínű a te génjeidet örökölte és nem fog meglátszani rajta. Majd ha elkezd jobban mozogni akkor nem fog ennyit enni.

Ugy halottam, hogy 2 éves korig (ha jól emlékszem) nem befolyásolja az evés a késöbbi túlsúlyt. Csak utána.

2014. jan. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A babának annyit kell enni adni, amennyit kér és amennyiszer kéri.

Amikor sokat eszik, akkor éppen hirtelen növekedés várható. Gondolom ő is ezért eszik ilyen sokat. Mert hirtelen nőni fog.

2014. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!