Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tapszer mennyiseget hogy...

A tapszer mennyiseget hogy novelitek tobb vizet adtok a porhoz vagy tobb port hasznaltok. Rosszul csinalom?

Figyelt kérdés
Negy honaposom napi 6szor eszik 150-160 grammot. Eddig harom kanal tapszerhez adtam a vizet igy 110 120 gramm jott ki de keveselte. Ezert megemeltem az adagot ot kanalra. De ferjem aggodik hogy baja lesz. Szerintetek?
2014. márc. 16. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem... A dobozon rajta van az adagolas módja. 30 ml víz 1 kanál tápszer.

Tehát ha te 150 ml tápszert akarsz, akkor 150 ml vízhez 5 kanál por kell. Oké, ebből ha összekeverik vmivel több lesz mint 150, de nem sokkal.

2014. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Úgy kell csinálni, ahogy a dobozra van írva minden tápszernél.

30ml vízhez 1 adagolókanál. 5 kanálhoz 150 ml víz kell, így összesen lesz belőle kb. 160-170ml tápszer.

2014. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A por és a víz aránya mindig ugyanannyi. Rá van írva a dobozra, hogy kell elkészíteni, de amiket én vettem eddig azoknál mindig 30 ml vízhez kellett egy kanálnyi por.

Tehát 90 ml vízhez adsz 3 kanál port, 120 ml vízhez 4 kanállal, 150 ml vízhez 5 kanállal, stb.

2014. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha növelni akarod a mennyiséget, úgy növeld ahogy a dobozon szerepel. (talán nálunk 30ml vizhez kellett 1 kanálka tápszer). Ne nyiss boszorkánykonyhát azzal, hogy magad állítod össze a mennyiségeket! Sok tápszer, kevés vízzel gondot okozhat, pl.szorulást!
2014. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30 ml vízhez kell 1 kanál por. 5 kanál porhoz 150 ml víz kell. Te mennyi vizet adsz hozzá? Ha annyit, mint a 3 kanál porhoz, az nem jó, jogosan aggódik a férjed.
2014. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Rajta van a dobozon az adagolás, attól eltérni nem szabad soha. Ha a víz mennyiségét növeled, akkor a tápszerét is. DE, rajta van a dobozon az életkor szerinti adagolás!!!

Egyébként 4 hónaposnak édeskevés a 110-120 ml tápszer. Az én 3 hetes babám megeszik 100 ml tápszert.

Standard higítás: 90ml víz, 3 lesimított kanál tápszer. Egy 4 hónapos megeszik már 200 ml tápszert is egy étkezésre, ha mást nem kap mellé. Vagyis, 180 ml víz és 6 kanál tápszer, így lesz 200 ml tápszer. Csak a dobozban található kanalat lehet használni. Egyébként ne haragudj, de hogy eszik 150 ml-t, mikor azt írod, hogy 110-120 ml jött ki. Vagyis, hogy lett grammban mérni a folyadékot. Na, mindegy te tudod, de remélem azt tudod, hogy a nem megfelelően higított tápszer súlyos problémákat is okozhat a babánál. Remélem nem spórolás miatt adsz neki csak 3 kanál tápszert, mert annyit az én 3 hetes babám eszik.

2014. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ha jól értem, 110-120 ML (nem gramm) vízhez adtál eddig 3 kanál tápszert, ebből lett 150-160 gramm tápszer, annyi vízhez 4 kanál kell.

ahogy a többiek írtűk, elég egyértelmű a dobozra ahogy van írva.

A kevés vizet én fecskendővel mértem, gyógyszertárban 100ft alatt van.

ha sűrűbbre kevered, nehezebben emészti, fájhata a hasa, ha hígra, nem hízik eléggé.

2014. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az hagyján, hogy szorulása lesz. Én a kórházban láttam olyat, hogy épp hogy visszahozták a babát az életbe, mert az anyja spórolás miatt kevés tápszert adott a vízhez hosszú időn át. Nem tudom pontosan milyen belső problémái lettek, de szegény a csecsemő intenzíven kötött ki élet és halál között!
2014. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ertem szoval a viz mennyisege legyen aranyos a tapszer mennyisegevel.A dobozra az van irva hogy 10 gramm tap plusz 90 milli viz. De ez mar keves neki. Eddig harom kanal tapszert kapott 110 120 grammra. Most otot kap 150re neha 160 ra. Szepen fejlodik majdnem het kilo. Nincs semmi baja a vedono is elegedett vele. De ha rosszul csinalom akkor valtoztatok.
2014. márc. 16. 13:35
 10/19 A kérdező kommentje:
Dehogy sporolok. Felre ertitek a ferjem azert aggodik mert szerinte sok az ot kanál tapszer. Ezek szerint akkor nem az. Mondtam neki hogy ahogy no a kicsi ugy kell novelni az adagját. Vagy nem?
2014. márc. 16. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!