Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha a gyermekorvos szerint...

Ha a gyermekorvos szerint csak kétféle tápszer van, akkor megkérdőjelezhetem a szakmai tudását?

Figyelt kérdés

Elmentem feliratni a babámnak amikor két hónapos volt,mert nem elég a tej és hátha kell. Azt mondta,hogy van a Milumil start meg az 1es vagy egy másikat ajánlott és azt mondta nincs másik amit fel tud írni.Olvasgatom a kérdéseiteket és többen is írtok sokféle tápszerről,amit a agyermekorvosotok írt fel.

Amúgy is furcsa volt már nekem mikor kiütéses volt a babám és messziről ránézett és azt mondta melegkiütés és szteroidos krémet írt rá.Aztán mosóport váltottam és most a legnyagyobb melegben sincs kiütése....



2014. jún. 8. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai tudása lehet, hogy megvan, ezt nem tudhatjuk, de a motivációja elég alacsony szinten van. Sajnálom. Én keresnék másikat.
2014. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden tápszert írhat fel receptre. Vanna a simák, s vannak a speckósok. Itt is írnak ilyen olyan tápot, s azok többsége speckós. Hipo allergén, refluxos babával való, tejérzékenynek...

Recept nélkül is meg lehet venni, nem sokkal drágább a HA tápszer.

Az meg hogy kiútéses, sokmindentől lehet, ég orvos sem mondja meg előre, de inkább ír rá valamit, mint hogy rosszabb legyen.

Bár ez is érdekes, attól hogy mosóport váltották nem múlik el a kiütése, csak ha az összes ruháját átmosod akkor, ha attól volt.

2014. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam rajta,hogy váltok. Második! Miután már át lett mosva minden ruha,szépen lassan elmúltak,pedig nem csinálok máshogy semmit. A mi ruháinkat,ágyneműiket is az ő sensitive mosóporával mossuk és mivel sűrűn mosok neki is,hamar ki lett mosva minden a másik mosóporral.
2014. jún. 8. 09:22
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként azt állította,hogy nem létezik másik.Még vissza is kérdeztem.
2014. jún. 8. 09:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
egyébként attól az még lehetett melegkiütés. A tápszer más kérdés.
2014. jún. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt, hogy te mivel mosol nem vele hanem a védőnővel kellet volna megbeszélni. Azt, hogy ő receptre csak pár tápszert írhat fel én simán elhiszem. Nyilván a boltba van több tápszer teljese áron megveheted de állami támogatás nincs mindegyiken.
2014. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Érdekes nekünk elsőre is 3 fajtát irt fel hogy próbáljuk ki melyik ízlik neki :D és még azt is mondta hogy ha egyik se akkor szóljunk és ad még receptet.... úgyhogy hülyeséget mondott.... Egyébként sok a kiélt, leszarom orvos. Szerintem keress egy másikat. Kérdezzd meg a védőnőt nekünk ö mondta meg hogy szerinte melyik gyerekorvos jó :D Igaza volt...
2014. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Olyat kértem,aminek talán jobb íze van,mert a milumil startot próbáltuk és nem nagyon kellett neki.Azt mondta,mindegyik ilyen és a babának mindegy mert Ő nem érzi,hogy rossz-e.Amúgy zt elfelejtettem,hogy a csípőszűrést is én kérdeztem,hogy mikor adja már a beutalót,mert 6 hetesen nem kaptunk.Azt mondja,hogy majd 3 hónaposra kap,de ha kell menjek és ad egyet előbb.Elmentünk szűrésre és ott derült ki,hogy mivel,hogy az anyósnak durva csípőficama volt,ezért ultrahangozni is kellett a babát.Ott a doki kérdezte,hogy volt-e a családban,mert ha igen,akkor tovább küld uh-ra.addig nem tudtam,hogy ez öröklődik.A gyermekorvos nem is kérdezte,pedig mondtam volna neki,hogy lehet,hogy sürgős.
2014. jún. 8. 21:41
 9/13 anonim ***** válasza:
a tápszer téma érdekes.. amikor mi kísérletezgettünk, hogy melyik lesz jó, a 2.nál azt mondta, hogy van még vagy 50
2014. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

bocsi, közben elküldte :/

szóval azt mondta, hogy van még vagy 50 féle, valamelyik csak beválik..

ez a csípőszűrés is érdekes. nálunk ugyan nem fordult elő a családban cs.ficam, de a mi dokink alapól mindenkinek adja a beutalót cs.szűrésre meg hasi, csípő, koponya UH-ra.

én a helyedben keresnék másik dokit.

2014. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!