Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Megmenthető-e az Aventes...

Megmenthető-e az Aventes cumisüveg, ha Sinupret és vizezett gyümilé keveréket adtam belőle?

Figyelt kérdés
2 italos cumisüvegünk van. Ezekből 3 hétig ittuk a frissen készített keveréket és utána mindig öblítés jött. De elszíneződtek és szagosak is lettek. Pedig a cuccost rengeteget mosogattam szivaccsal, kefével, még a cumifejet kifordítva is, többször mikrós sterilizáltam, majd a cseppek abbahagyása után 15 percig főztem is. Mégis ebben a melegben nagyon hamar megbuggyan bennük a forralt víz és az innivaló, pedig az előző kánikuláknál nem volt ilyen baj. Van ötletetek, hogy még mit lehetne csinálni? Vagy dobjam el, bár mivel nem olcsóak ez utóbbit sajnálnám.

2014. júl. 18. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Domestos-ba beaztatod, aztan elmosod.
2014. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Én nem domestosba áztatnám- hanem babáknak is használható Chicco fertőtlenítő folyadékba, de legalább egy napra (ez tk. alkoholos oldalt)- jó leszedi a szennyeződéseket.


Cunifejet lehet venni nem túl drágán (és az aventes üvegbe pont jó a MAM, a DM saját márkás babylove is).


érdemes lenne külön vizes, külön tejes és külön gyümölcsös üvegeket tartani- illetve nem tudom, mennyi idős a pici, de ha már gyümölcsleveket is iszik, akkor lehet, hogy célszerű lenne azt itatópohárból vagy eleve kispohárból adni már neki.

2014. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Én is az első ötletét tudom ajánlani, vagy ha nem akarsz vegyszerezni, akkor ecet, citromsav vizes oldatában áztatás is segíthet. Ja és Kubut soha ne tölts bele, mert ahhoz képest, hogy állítólag természetes összetevőket tartalmaz, én még ilyen elszíneződést nem tapasztaltam semminél :)
2014. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Domestost semmi féle képp!! tul jo tisztitoszer cumisüvegnek(értsd nagyon erős szinfte belemarja magát az üveg anyagába)

Ecet... áztasd kb 1órát ecetes vízben. Bár ilyen gondunk még nem volt de a tápszer szagát,vízkövet simán eltünteti. Elöblited és nincs ecetszaga.

2014. júl. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az ecettel próbálkoztam több napot, de csak egy kicsit halványított és utána a vizezett gyümélétől ismét sötét lett. Korábban nem színezett ennyire a gyümilé. Most még a Chicco folyadékos vízben áztatást is kipróbálom, de gyanítom, hogy a felület sérült, így mégis csak csere lesz. Sinupret vagy egyéb gyógyszer adagoló cuminak még jó lesz.
2014. júl. 22. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!