Tommee Tippee cumisüveg cumija miért horpad be?

Figyelt kérdés

Anti Colic cumisüveget használunk és amikor eszik belőle, akkor a cumija behorpad. Olyan mintha kiszívná a levegőt az üvegből. Nem tudom másképp elmagyarázni. Ilyenkor el kell vennem tőle, és a cumin keresztül a levegőt visszaengedni, és utána eszik tovább. Kis idő múlva ismét így járunk.

Egy etetés alatt minimum ötször játszuk ezt el.



2014. febr. 8. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a levegőt szívja ki, hanem a folyadékot, az üvegben ezáltal a benne levő levegőnek megnő a térfogata. De mivel közben nem ment bele levegő a kiszívott folyadék térfogatának megfelelő mértékben, ezáltal az üvegben csökken a levegő nyomása: azaz az üvegben eleve benne levő levegőnek a térfogata megnő, miközben természetszerűleg csökken a nyomása. Ha elveszed tőle, akkor a cumin levő lyukon át kívülről annyi levegő megy be, amennyi folyadékot a gyerek kiszívott. Ezzel visszaáll az üvegben a benne levő levegő normál légköri nyomása és indulhat újra az etetés. Te még soha nem szívtál ki folyadékot üvegből, műanyagpalackból úgy, hogy közben nem engedtél be levegőt ??? Csak egy darabig tudsz így folyadékot kiszívni, utána kénytelen vagy levegőt is engedni az üvegbe.
2014. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt tudom.

A kérdésem arra irányul, hogy evés közben miért nem megy be a levegő a cumisüvegbe a levegőztető lyukon keresztül.

Biztos én rakom rosszul össze, mert kb minden negyedik etetésnél jól sikerül összerakni és akkor meg tudja enni anélkül, hogy el kellene venni tőle, mert akkor a levegőztető lyuk rendesen működik.

2014. febr. 8. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja. Akár mit csinálok vele ilyen. Én most cseréltem le mam üvegekre, hát ég és föld. Ezt egyszer se kell elvenni a gyerektől hogy levegőt engedjék be rajta, mert az alján szépen folyamatosan megy be a levegő ahogy szívja a kisfiam. Nekem csalódás volt a tommee.....a tisztítása is egyszerűbb a mamnak.
2014. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk a Tomme tippee-vel és mi is Mam-ra cserëltük! sokkal jobb :-)
2014. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az elején Tomme Tippees cumisüveget használtunk de nem volt ilyen problémánk vele. Nekünk is az anti-colicos van ( amibe van a folyadék hőmérséklet mérő is). Én meg voltam vele elégedve, viszont már mi se azt használjuk hanem a MAM-osat. Ennek az az oka hogy egyszer azt vettünk, és miután egy darabig csak abból kapta a kaját, utána már hiába adtam neki a Tommee-ból nem hajlandó abból enni.
2014. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezzel a cumisüveggel (meg még egy fajtával) én is így jártam, aztán Mam-ot vettem és lám, abból gyönyörűen eszik. Eddig még egyszer sem fordult elő, hogy behorpadt volna a cumija, pedig már 10 hónapja használjuk. Szóval én is ajánlom a Mam-os cumisüveget.
2014. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!