Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 11 hónapos babám elutasítja a...

11 hónapos babám elutasítja a tápszert! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

reggel és este kap tápszert csak, mindkét evés elég nehézkes, kb 1 óra alatt eszik meg belőle kb 60-80ml-t, akkor is kínálgatom neki. minden mást elfogad rögtön, csak a tápszer nem kell neki!

3 hónaposan kellett hozzátáplálnom, mert nagyon sokat evett a tápszerből etetésenként 300ml-t.

napi étkezései így néznek ki:

reggeli tápszer 6-7óra

tízórai joghurt darált keksszel 10-11óra közt

ebéd amit épp magunknak csináltunk, pl főzelékek, krumplis tészta stb. 14 óra

uzsonna gyümölcsök, vagy ha nem kéri akkor joghurtot kap keksz nélkül 16-17óra

vacsi tápszer 20-21óra.


(az időpontok csúszni is szoktak, attól függ mikor ébred. pl ma 9 kor kelt, tegnap viszont már 7órakor már rég fent volt. :))


Mit adjak a tápszer helyett? próbáltam ízesített tejpépekkel keverni, csak tejpépet adni, semmi ilyesmi dolog nem nyerte el a tetszését!


2014. júl. 20. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltunk,kapott tejet.A dokim azt mondta,hogy inkább tej,mint semmi,mert nekik még szükséges nagyon a napi 500 ml tejalapú cucc.
2014. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell semmit tenni kiváltod a reggelit és a vacsit valami mással. Nekem 5 hónapos korától nem kellett a tápszer adtam amit lehetett. Én már ilyenkor vajas vagy lekváros kenyeret adtam parizelt sonkás felvágotatt, virslit mivel már legalábbis nekünk volt fogunk csak úgy rágta.
2014. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
neki is van már 6 foga! köszönöm akkor este megpróbálkozok valami mással :)
2014. júl. 20. 14:12
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

milyen tápszert eszik? esetleg ízesíteni? van a nestlének babakakaója vagy vaníliás ízesítője.

ha megengedsz egy jó tanácsot, virslit, felvágottat ne adj neki. inkább süss neki te húst és azzal kínáld.

2014. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Elég meredek parizert meg sonkát meg ilyeneket adni szerintem. Tudom,erre jön majd,hogy régen meg már pacalt adtak 2 hónaposnak,stb,de akkor is hülyeség szerintem. Inkább adj este is főzeléket,de valahogy a napi 500 ml tejalapú cucc nagyon kéne neki. Beszéld meg az orvossal,hogy megpróbálod inkább a tejet.
2014. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
és még annyit hozzátennék, hogy nekik fontos a tejalapú táplálék, min. 500 ml/nap. nem hinném, hogy a darált szemétből (párizsi stb) kalciumhoz és egyéb tápanyaghoz, vitaminhoz jut.
2014. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ízesített tápszer? Esetleg a tápiba cikóriakávét tenni, vagy babakakaót? Az én fiam 11 hósan javában úgy ette. Folyékony tejbegríz, amit akár cumisüvegbe is tölthetsz, vagy ha kanalazod, akkor sűrűbbre készíteni. Kefír, joghurt?
2014. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
nem coopos párizsira gondoltam hanem normális felvágottakra 11 hónapos és foga van már nyugodtan ehet ilyen dolgokat most mindent vonjunk meg tőlük 14éves és 11 éves gyermekeim vannak az orrmandula és egy kis megfázáson kívül semmi bajuk nem volt nem fájt a pocijuk sem amikor már ilyeneket adtam nekik lehet kifli péksütiket illetve teljes kiörlésű cuccokat adni neki
2014. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Ja nem kell félteni ezeket a gyerkőcöket ugyanolyan emberek mint mi vagyunk csak kicsiben annál rosszabb minél több minden újtól óvjuk őket ha ízlik és elfogadják akkor miért nem ugyan úgy a baba dolgokban is lehet olyan anyag mint amit a felnőttek kajájában van ki tudja mit tesznek azokban is.
2014. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
tudod te miből készül a jó minőségű felvágott is? én tanultam..
2014. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!