Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egy hónapban hány doboz...

Egy hónapban hány doboz tápszert írhat fel a doki?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de otthon miért dokik irják fel a tápszert?
2014. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amennyit kérsz.
2014. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy havi adagot írnak fel általában.

Megkérdezik, mennyi ml-t eszik egy evésre, kiszámolja, az mennyi tápszer, mennyiszer egy nap és ráírja a receptre pl. hogy 3 (doboz) Milumil 6 napra.

És a kezedbe nyom 3 receptet összesen 9 dobozról.

De rá tud írni 4 bozot is és tud adni 4 receptet is és mehetsz 3 hét múlva is receptért.

2014. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért ők írják fel, mert ha 6 hónap alatt (vagy allergiásoknál 1 éves kor alatt) akarsz pl. HA tápszert venni, akkor sokkal olcsóbb receptre kiírva, mint teljes áron a boltban, gyógyszertárban.

Nem HA tápszert nem tudom, hogy írhat-e 6 hónap alatt, de azokból van sokféle és nem annyira drágák, mint a hipoallergének.

2014. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk annyit ír amennyit kérek. Most pl van még itthon receptem 16 dobozról. 4*4 doboz.
2014. szept. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kislányomnak kb. 10 doboz kellene egy hónapra. Az asszisztens azt mondta múltkor, hogy egy hónapra max. 6 dobozzal írnak. Azt mondták, hogy az OEP nagyon ellenőrzi őket, mert sokat visszaélnek a tápszerrel, felíratják olcsón aztán eladják drágábban. Csak nem értem, hogy miért vagyok köteles megvenni teljesen áron, amikor fel lehet íratni.? Vagy két naponta adjak neki enni az OEP szerint?
2014. szept. 15. 08:20
 7/12 anonim ***** válasza:

A 10 doboz nem sok.

Nekünk 3db receptre írnak fel 3-3-3 dobozzal, amikor megyünk oltásra. Ha a védőnő jön, minidg kérdezi, hogy kell-e még iratni tápszert. Megtehetik, ne rajtatok spóroljon az OEP (de szerintem inkább az asszisztens).


Ha nem kell a babádnak speciális tápszer, akkor vannak még a támogatott árnál is jóval olcsóbbak.

Mi a babylove bio tápszereit is használtuk, igaz én azért váltogattam, mert attól jobb volt az emésztése. Felváltva kapta a Milumil Ha starttal 3. hónap után.

2014. szept. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Milumil peptit eszik, mert az apukája és a családjának a nagy része is tejérzékeny. Emeltre kapja 248 Ft-ért. A teljes ára jóval 2000 Ft felett van. Valóban nem értem miért velünk kekeckednek, amikor hosszú évek óta ismernek.
2014. szept. 15. 08:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a 90% os támogatásnál tényleg ellenőriz az OEP, mert azzal így megéri "kereskedni" egyeseknek valóban. Félig érthető a magyarázatuk.

Akkor el kell menned többször iratni, de az orvossal próbáld meg ezt megbeszélni, hogy egyben írja fel, ha lehet.

2014. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Itt nem a többszöri menetellel van a baj, hanem hogy azt mondták egy hónapra 6 dobozt ír fel. Meg vehetném teljes áron is, de mert mások visszaélnek vele, azért ne én fizessek már teljes árat.
2014. szept. 15. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!