Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Normális hogy eszik 3 hónaposan?

Normális hogy eszik 3 hónaposan?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám. 1 hete kezdte hogy sikitozik mert éhes... 160 ml-t kap és óránként kéri és meg is eszi, valamikor kibir 2 órát is. eddig bírta a 3 órát sőt volt hogy 4-et is kibirt... normális ez? tiétek mennyit eszik és milyen időközönként?

2014. okt. 30. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hós lesz és már most többet eszik mint 200 sőt este simán 250 felett is megeszik alvás leőtt. 2-3 óránként eszik.Bár azt tudni kell hogy anyatejes. Szóval ha a tiédis az akkor bizony kevés neki ha tábszeres akkor ahoz nem tudok mint mondani de szerintem abban az esetben is kevés. Kérdezd meg a gyerekorvost vagy a védőnőt ők könnyen kiszámolják neki a mennyiséget.A.
2014. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak tápszeres
2014. okt. 30. 21:16
 3/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Lehet, hogy nem elég táplálo a tej. Kislányom 7 honapos, és soha nem ivott még egyszerre 200ml anyatejet, 170 volt a max, azzal orákig elvan. Szerintem esetleg tegyél egy probát, h az egyik etetésre tápszert adsz, h hátha az jobban telíti. Már amennyiben anyatejes. egyébként a kislányom 10 hetes kora ota 5x eszik egy nap / 24 ora alatt/.
2014. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1es vagyok hát én nem mondhatnám hogy nem tápláló mert olyan vastag zsíréteg van a tetején hogy csak na. Én sajna fejve tudom csak odadni neki ezért látom. De vannak napok amikor napközben ő is megáll 160 környékén éjjel már nem kell de ha kell is csak 70et eszik. Estére jön meg az étvágya. Szóval minden gyerek más. Ezért javasoltam hogy beszéld meg a dokitokkal védönővel.
2014. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Ja, közben írtad, hogy tápszer. Hát akkor...passz. Vannak ilyen növekedési ugrások amikor hirtelen sokkal többet kérnek a babák állítolag, lehet, h egy ilyenben vagytok? Azt, h nem elég táplálo, 2 okbol kérdeztem, az egyik, h egy ismerősöm szoptatta a babáját, és rengeteget evett a baba mégis folyamatosan éhes volt, aztán kiderült, h hetek ota nem hízott, és, h nagyon " vizes" a teje. Nekem nem ilyen, hasonloan az első válaszolohoz, fejem én is, tiszta zsír a cumisüveg, ugyanakkor 6 honapos kora előtt vmivel a kislányom, aki addig békésen átaludta az éjszakát, oránként felébredt - nem a foga - és mikor a védőnő azt mondta, probáljak este lefekvés előtt tejpépet adni, mert hátha az anyatej már nem elég neki, azota ujra nyugi van. Szoval csak innen gondoltam, hogy talán.... de tápszer esetében fogalmam sincs.
2014. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális ilyen sűrűn tápszert enni. Beszélj orvossal, mit mond.

Milyen tápszert eszik egyébként? Inni adsz neki utána? A tápszer étel, nincs benne szomjoltó, mint az anyatejben.

Az vízhez a mennyiséget gondolom jól adagolod?

Az enyém cicizik+tápszeres, ebben a korban a 3-4 órát tartotta.

2014. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg növekedési ugrása van. Növeld meg a tápi mennyiségét kb 30%-al (nagyjából ennyivel nő az igényük ilyenkor). Szerintem 1 nap alatt rendeződni fog. Nézz utána a növekedési ugrásnak, még 6 hónaposan lesz egy, ne érjen váratlanul :)
2014. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrásban van, adj neki többet, ne legyen éhes. Egy baba ne maradjon éhes evés után sosem.
2014. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és itasd vízzel, a csak tápszeres babákat muszáj, lehet hogy nem is éhes, hanem szomjas?
2014. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
vagy még az is lehet, hogy a sűrű etetéstől fáj a gyomra, a hasa??? valahogyan tesztelgesd, nehéz megállapítani mi a baja egy babának, tudom.
2014. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!