Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres babának minden nap...

Tápszeres babának minden nap kell székletet produkálni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Nem, az is normális, ha 4-5 naponta van. A lányomnál is 4-5 naponta volt egyszer, aztán amikor elkezdtük a hozzátáplálást és már 3 étkezést kiváltottunk, akkor beállt a napi 1-2. (Ez átlag, volt már 3, meg 0 is).
2015. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
A tápszeres babánál az a normális, ha minden nap van kaki. Ha nincs kaki, akkor nem jó a tápszer. Mindenképpen jelezd a dokinak, mert ha a babád több napig nem kakál, akkor tápszert kell váltani. Az én babám 3 hónapos kora óta tápszeres és nem volt olyan nap, hogy ne legyen széklete. Az anyatejes babáknál normális, ha nincs. Két hónapos korában a babámnak (akkor még anyatejesként) volt olyan, hogy 10 napig nem volt. A doki azt mondta, hogy ilyen van anyatejeseknél.
2015. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
A babák nem gépek. Ha nincs minden nap kaki, de nem fáj a hasa, nem bántják a szelek, nem erőlködik, akkor nincs baj. A felnőtteknek sincs minden nap széklete.
2015. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Pedig a 2-nek van igaza. Ha 1 nap nincs, de másnap már igen, az még nem baj, de 4-5 nap széklet nélkül egy tápszres babának nem olyan jó, ott valami gond van a tápszerrel, székrekedést okoz neki. Ezt a baba nem mindig jelzi sírással, nem minden baba egyforma. Anyatejesnél normális, hogy nincs minden nap, vagy akár csak heti egyszer, de egy tápszeres babánál az a jó, ha minden nap van, az a normális. Ha 1 nap kimarad és másnap van széklete, az nem gond.
2015. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az 1-es és 3-as válaszolóval értek egyet. Fiam fixen 4 naponta kakilt normálisat (tehát nem volt kemény), szép nagy mennyiséget. Nem fájt a hasa, nem feszengett, nem volt kemény a hasa a köztes időben sem. Többféle tápszert próbáltunk, nem változott a helyzet. Most 8 hónapos és mióta eszik gyümölcsöt és zöldséget naponta 3x 4x is kakil. Én nem akartam se kúpozni, se szélcsövezni, mert egyszerűen ő így állt be és kész.
2015. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!