Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ti miért váltottatok tápszerre...

Ti miért váltottatok tápszerre anyatej helyett? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Még csak pár hetes a babám, lenne tejem, de pár napja azt tapasztalom, hogy anyatej után üvölt a hasfájástól, tápszer után meg semmi baja. Ugyanakkor pöttyösödik az arca, arra még nem sikerült rájönnöm, hogy azt az anyatej, a tápszer vagy a meleg okozza-e. Már szinte semmit nem merek enni, olyan borzalmas nézni a kínlódását. Szeretnék szoptatni, de ha az a gyerekem kínzásával jár, inkább lemondok róla. Tapasztalt valaki hasonlót?

2015. jan. 21. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Ha van tejed, akkor ne válts tápszerre! Inkább gondold meg, hogy mit ettél, ami esetleg okozhat neki is hasfájást, illetve nézd meg hogyan szopik, jól kapja-e be a cicit, és esetleg nem nyel-e levegőt. Utána pedig büfiztesd alaposan!


Én akkor váltottam amúgy tápszerre, amikor már nem volt tejem.


Pár hetesen amúgy sok baba pöttyösödik, és legtöbb esetben csak azért, mert át kell állni a pocaklakó üzemmódból a kinti létre.

2015. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Sokszor az befolyásolja a dolgokat, hogy az anya mit evett. Volt olyan ismerősöm, aki 1,5 évig nem evett tejterméket, mert kiderült, hogy laktózérzékeny a gyereke.

Nálam semmi tápértéke nem volt a tejnek. Már a gy.orvos és a védőnő könyörgött, hogy adjak legalább pótlásnak tápszert. Végül a férjem nyomására adtam is neki és villámcsapásra elmúlt a problémánk.

Mára már utálom magam, amiért előbb nem fogtam fel ésszel, hogy nem minden a szoptatás.


Sajnos körbe kell futni a köröket, amíg megtalálja az ember a legjobb megoldást.

2015. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet valami olyasmit ettél, amitől fáj a pocakja. Próbálj visszaemlékezni miket ettél, hátha volt benne valami puffasztó étel. Illetve még az lehet gond, hogy a melledből nehezebben jön a tej, mint a cumisüvegből, és evés közben több levegőt nyel. A pöttyök a picit nem zavarják, mutasd meg a védőnőnek vagy a gyerekorvosnak, adnak rá calciumos gyógyszert, amit adhatsz a babának, és attól rövid időn belül elmúlik. Illetve nekem a pöttyökre azt is ajánlották, hogy csökkentsem a tejfogyasztást (akkoriban nagyon kívántam, napi 1 litert is megittam).
2015. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem anyatejre volt allergiás a fiam. Fájt a hasa, hasmenése volt. Egyre erősebben, egyre többször. Tej, tojás, glutén mentes diétát tartottam, a végén már tökéletes nulldiétán voltam. A kisfiam az anyatej saját fehérje tartalmára volt allergiás. Amikor már véres volt a széklete, akkor átálltunk a tápszerre. Mai napig lelkiismeret furdalásom van, hogy szegénynek nem tudtam megadni ezt a dolgot, de sokkal jobban van a tápszer óta és szépen nő, mosolygós, fájdalommentes kisfiú. Már 3 hónapja tápszert kap, elmúlt 5 hónapos és nekünk megérte váltani.
2015. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy gyerekorvos és gasztroenterológus is látta, igazolt az allergiája és az orvosok engedélyével, tudtával váltottunk tápszerre. 4-es voltam
2015. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy csak valami olyat ettél. Az én lányom is iszonyú hasfájos volt (már jobb azért) és mindig azt mondta a gyrekorvos el ne vegyem a tejet ezért. Nekünk semennyi, de semennyi laktózt nem bír lebontani (én és anyukám is laktózérzékenyek vagyunk) colieffel eszik, az lebontja neki,igaz egy hét kellett mire használt. Szoptatom,pedig tényleg nagyon durva volt a rekordja 9 órás csikar ordítva,a hasa meg mint egy lufi. Nem múlt el még (4hós) de colieffel egyre jobb. Próbáld meg,meg esetleg kérd meg a védőnőt nézzen meg egy szoptatást,hátha csak levegőt nyel. A hordozást is ajánlom, úgy megnyugszik,és tud büfizni amennyit csak akar hiszen függőlegesben van. Mielőtt lemondasz a szoptatásról azért ezt a 2 dolgot próbáld meg.
2015. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írták többen a Colief-ot. Helyette javasolnám a Lactase Comfortot, ami ugyanaz, ugyanaz a cég is gyártja, csak TB támogatott így fele annyiba kerül. Valóban nyelhet levegőt is és simán ki is nőheti. Az allergiás baba anyukája.
2015. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hanna80 válasza:
Saját tapasztalatból még nem beszélhetek, de hallottam, hogy volt aki a sok finomított dologra vezette vissza az ilyen hasfájások némelyikét, mint a fehércukor, fehérliszt. esetleg ezek minimálisra csökkentésével, ill. elhagyásával is meg lehetne próbálkozni 5-7 napra, hátha történik változás.
2015. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam úgy kezdődött,h nem indult be a tejem..aztán begyulladt a mellbimbóm de iszonyat mód:((minden szoptatásnal sírtam!de úgs voltam vele csinalni kell mert kell az anyatej.két hetes volt a babám mikor kiderült,h jóformán semmit nem hízott és még a születési súlya se jött vissza,annak ellenére,h én 3oranként a kínok kínját éltem át!!az orvos egyből pótlást javasolt,mondanom sem kell úgy bőgtem az orvosi rendelőbe mint a kutyák a férjem mikor kimentem nemtudta elképzelni mivan!én nagyon akartam szoptatni és selejtnek éreztem magam..jó szülée utan mindenen bőgtem:))) aztán pár nap után elkezdett szépen hízni a picim és rájöttem nem dőlt össze a világ.sőt ez kell,h minden rendben legyen...most úgy vagyunk fele kajcsi egy nap csak tapszer..én azt mondom ha a hasfajas miatt váltanál tápszerre azert azt ne mert kell az anyatej..immunerősítés ilyenkor télen egy pici babánál fontos nagyon!hasfajas majdnem minden babanak van..emiatt ne aggodj!figyel mit ettel probalj meg puffaszto eteleket a tejet es van akinek az őszilé is necces!espumisan es rendszeres bufiztetes az egyik legfontosabb talan.ha kint a puki es a bufi is kevesbe fig fajni!de ha ez sem segit 3honap es elmulik!:) bha van tej szoptass es probalkozz!:)
2015. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy néz ki, a paradicsom volt a ludas, bár még mindig nem vagyunk hasfájásmentesek.

Sajnos a pöttyök is az anyatejtől vannak, de a vírusos időszakot mindenképp megpróbáljuk kihúzni.

Mindenkinek köszönöm a biztatást!

2015. jan. 26. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!