Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek is keveset eszik...

Szerintetek is keveset eszik a babám?

Figyelt kérdés
6 hónapos babám, most megközelítőleg 6 kiló, jövőhéten megyünk méreckedni a védőnőhöz. Naponta 6 szor eszik tápszert, van amikor 120milit, van, hogy csak 100at, de 140et is szokott. Már elkezdtük a hozzátpálást, ha olyan napja van, akár megeszik 10-15 kanállal is, de az is előfordul, hogy csak 4-5 kanállal eszik, vagy annyit se. Azt mondta erre egy barátnőm, hogy szerinte beszélnem kéne az orvossal, mert az ő ugyanennyi idős babája 200miliket eszik 5-6 szor, emellett pedig rengetek "szilárd"ételt. Mi a véleményetek? Tényleg túl keveset eszik a babám?

2015. jan. 23. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

mi felnőttek sem eszünk egyformán, így a babák sem :)

hidd el tudja a baba mennyire van szüksége, beletömni felesleges plusz adagot, csak azért hogy utána kihányja vagy fájjon tőle a hasa, egyszerűen a te babád nem olyan nagy étvágyú de ettől még nincs vele semmi baj, ha amúgy (még ha lassabban is) de hízik és szépen fejlődik

2015. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónaposan 9 kg-os fiam nem evett egy evésre 200 ml tápszert. Kb. 1 éves korában, mikor már csak reggel-este kapott tápszert és mindent evett mellette, talán akkor evett ennyit. Szerintem nincs gond a mennyiséggel tápszerven, mondjuk a szilárd nálunk ilyenkor már jóval több volt, de mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
2015. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat "tápszerben" akart lenni.
2015. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 hónapos a babám,ő napi 5x eszik általában 120-140 milit :) Igaz,ebédre egy üveg bébiételt beszokott nyomi. Nekem 6 hónaposan a nagyobbik gyerekem kb 210 ml tápszert evett,és utálta a kanalas kajákat. Amíg hízik,addig nincs gond
2015. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban kicsit kevésnek tűnik, de ha hízik és jókedvű baba, akkor biztosan elég neki.
2015. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha te és én most nekiállnánk ebédelni egymás mellett, szerintem én a te adagod 2x-esét enném meg, annyira falánk vagyok sajnos. A babák sem egyformák, ha nem sír, hanem ő "mondja" azt hogy elég, minek tömnéd?
2015. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jesszusom most olvasom hát az èn 4 hós kisfiam eszik 150 ml ès van amikor 180 ml is lehuzza! Ès mèg így sem hítik jól mert most a 3 hèt alatt csak 140 gr hízott!
2015. jan. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó; azért az sem utolsó szempont, hogy hány kilóval jött a világra a gyermeked. Magához képest kell gyarapodnia, ezt te is jól tudod, de az én babám eddig megfelelően hízott, csak régen voltunk méreckedni, és egy kicsit elkezdtem aggódni, miután a barátnőm is erősítette bennem, hogy kevéskéket eszik. Viszont lassan megháromszorozza a születési súlyát, mint a legutóbbi mérésnél kiderült, tehát semmi okom az aggodalomra. :) Köszi a válaszokat!
2015. febr. 5. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!