Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Napközben keveset eszik, este...

Kovácsné Kovács Móni kérdése:

Napközben keveset eszik, este pótolja be, hogyan álljunk át?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom (tápszeres), az 1,2-es szorzóval kiszámolt mennyiséget sem eszi meg egy nap, de így is közel 8 kg. (3700gr-al született). Reggel csak kb. 120-140, ebédre 160-180, uzsonna 180, este pedig kb. 20.00-tól 22.00-ig 250-270 gr-ot eszik meg. Félek, hogy baja lesz a kis pocakjának, de ha nem kapja meg ezt a mennyiséget nem alszik el, és csak nyűgösködik. Próbáltam már, hogy napközben felkeltettem, próbáltam etetni, hogy meglegyen a napi mennyiség, és ne este tömje tele magát, de nem kellett neki, csak felborítottam a napirendjét. Tündérien végig alussza az éjszakát, reggel 10-kor kel. Szeretném erről leszoktatni. Inkább aludjon csak 6-ig, de 8 körül jó lenne ha aludna, de ami a legfontosabb, hogy hogyan szoktassam le az esti nagy mennyiségű evésről. Most kezdtük el az alma kóstolgatást, nem túl nagy sikerrel. Előre is köszi a segítségeket.

2014. márc. 17. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem 4 hónaposnak még a 180ml is nagyon sok, amire ugye azt írod, hogy "csak" :O

enyém 180at 1 évesen ivott tápiból.

a 270meg tényleg rengeteg egy 4 hónaposnak, gondolom ezért is 8 kiló.


viszont szerintem nagyon nem jól van elosztva az étkezések száma, nem jó így, hogy reggeli, meg uzsonna... hisz ő még nem eszik hanem tápizik, etesd 3 óránként, így meglenne a napi 5 étkezés ami megint más elosztást hozna, így gondolom kevesebb mennyiségeket enne.

de lehet még jobb lenne ha reggel felkeltenéd és enne, ez se jó, hogy egy ekkora baba 10kor eszik csak először

2014. márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is csak 4 étkezés volt, de ennyit tényleg nem evett.
2014. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A "csak" szót a 120-140-re írtam nem a 180-ra. Egyébként a szakirodalom is azt írja, hogy 4 hónaposan már 180gr. a gyomor kapacitása, és a tápszeres dobozon is az van, hogy 5 x 180 gr a 3-4. hónapos baba étkezése. Próbáltam már korábban kelteni, de akkor elrontottam az egész napját. Nyűgös volt, nem akart enni, aludni. 3 óránként etettem, mert 10, 13, 16-17, és 20-kor eszik, csak az esti 20 órai evése húzódik el 22-ig, mivel ilyen sokat eszik. Pont ez a problémám, hogy ez nem jó neki, mert nagyon leterheli a kis pocakját, de ha ezt hagyom így akkor nagyon boldog, kiegyensúlyozott baba.
2014. márc. 17. 11:33
 4/11 anonim ***** válasza:

igen, de este nagyon el van húzva-tolva. 2 óránként ne egyen.

etesd meg 7kor, aztán10kor.

értem, hogy jobb lenne ha előbb feküdne és előbb kelne, de ez nem úgy megy, hogy minden nap órákig altatod, hátha előbb alszik el.

először kelni kell előbb, mondjuk egy napot csinálj végig. nyűgös lesz, igen, de így minden, az egész napja előre kerül, így este 8kor már észre se veszi, hogy 2 órával korábban van :)

mondjuk az óraátállítás úgyis most lesz, így minden egy órával előre kerül.


mindegy, lényeg szerintem, hogy ne nyújtsd el 2 órásra az esti etetést, hanem akkor legyen 2 étkezés, ugyan azzal a mennyiséggel csak 2re elosztva, így azért a gyomra pihenni is fog tudni és nem tágul majd ki annyira :)

esetleg lehet ki lehetne próbálni, hogy sinlaccal súdítod este a tápit, de azt csak akkor ha nem eszik meg ekkora mennyiséget mert 200akárhény mili sűrített tápszer rengeteg lenne

2014. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem értem azt a részt, hogy 20 órai evés elhúzódik 22 -re? Azt jelenti , hogy elkezditek 8 kor és 2 órén keresztül eszik?
2014. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mi az, hogy elhúzódik az evés? két órán át eszik este?
2014. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az is egy megoldás, hogy reggel kelted fokozatosan előbb és este annyival korábban fekteted. Én így szoktam csinálni az óraátállítás miatt.
2014. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A 20-tól elhúzódik 22-ig, az azt jelenti, hogy kezdünk egy 120 ml-es adag tápszerrel utána az nem elég, aztán csinálok egy 90 ml-es adagot, és ha még az sem akkor még egy 90 ml-t, amit már nem eszik meg teljesen, kb. 60 ml után bealszik az üvegen.
2014. márc. 17. 20:37
 9/11 anonim ***** válasza:
szia az én kislányom is nagy evő volt 4hónaposan 4szer evett 240ml. doki is megjegyezte a védőnőnek hogy kislányom így állította be magának a napi mennyiséget.
2014. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy látszik meghallotta vagy titokban "elolvasta", amiket írtatok, mert ma este 7.30-kor evett 120-at, utána 9.15-kor 120-at és elaludt. A napi összes mennyisége pedig csak 705 gr. Ilyen is régen volt. Kíváncsi vagyok reggel mikor fog kelni. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2014. márc. 17. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!