Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet szénsavmentes ásvány...

Lehet szénsavmentes ásvány vizet adni forralás nélkül 11 hónapos babának? Ami nem babavíz?

Figyelt kérdés
eddig a szentkirályi baba vizet vettem,de most nem kaptam,és visegrádi menteset vettem,ezt s adhatom neki?és meddig kell pl a csapvizet forralni nekik?akár tápszerhez,akár csak ha magában issza?
2011. jan. 11. 11:58
 1/5 anonim válasza:
Lehet,hogy rosszul emlékszem,de pont a Visegrádi vízről volt szó,hogy nem lehet adni babáknak !!
2011. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

11 hónapos gyereknek már amúgy sem kéne sem babavíz, sem forralt víz, már elég nagy hozzá, hogy sima vizet igyon. Viszont 1. az ásványvíz nem steril, szóval nem helyettesíti a forralt vizet vagy a babavizet. Nekem azt mondta a védőnő, hogy addig kell a steril víz, amíg nem eszik olyan ételeket, amik szintén nem "sterilek", pl. kifli.

2. az ásványvízzel vigyáznék, mert az ásványi anyag tartalma nem egy babának megfelelő, neki ez még túl sok. Ha jó minőségű nálatok a csapvíz, akkor inkább azt adnám. Bár manapság szinte mindenki ásványvizet iszik, de nem árt tudni, hogy a túlzott ásványianyag bevitel a felnőtteknek sem egészséges.

2011. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ásványi anyag tartalom igaz, de mondjuk én 2 hónapos kora óta ásványvizet adok neki, mert túl drága volt nekünk a babavíz, mert tápszeres is volt, ahhoz is kellett, meg ivott is,és nagyon rossz nálunk a csapi víz, szóval nekünk bevállt, kb 5 hónapos koráig forraltam.

Nekünk a védőnő mondta hogy nem feltétlen kell babavíz, jó az ásványvíz is. Nyugodtan adhatsz neki.

2011. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Szentkirályi szénsavmentesre rá is van írva, hogy forralás nélkül lehet adni babáknak.
2011. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is a Szentkirályit javaslom!
2011. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!