Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lactase Comfortot lehet rakni...

Lactase Comfortot lehet rakni tápszerbe?

Figyelt kérdés
A kislányom laktózmentes tápszert eszik, viszont a Milumil laktózmentes tápszer gyártását állítólag megszüntették, a Beba laktózmentesből pedig hiány van, mert mindenki arra állt át. Nagyon sok gyógyszertárat végig hívtam, de sehol nincs készleten már egyik se. Arra gondoltam, hogy íratok fel sima tápszert és csöpögtetek bele Lactase Comfortot. Valaki használta már tápszerhez?
2015. márc. 3. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi használtuk, 2 cseppet raktam a tápszerébe, mikor hasfájós volt. Valamennyit segített, de nem volt teljesen jó. Végül a tejmentes Milumil Pepti tápszer segített. Attól a naptól kezdve megszűnt a hasfájás, ahogy azt kezdte inni. Aztán 6 hósan szépen fokozatosan elkezdtük a ,,rendes'' tápszert és semmi baja nem volt tőle. Remélem tudtam segíteni.
2015. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jaj most nézem, hogy megszüntették. A Peptit?
2015. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a pregomin a laktózmentes,és nem szüntették meg. de amúgy bele lehet tenni,csak macerás mert előre meg kell csinálni,nem adhatod oda egyből
2015. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 6 hónapos korig peptit ettünk. Aztán váltani kellett a kettesre, de az 2600 Ft lett volna, így tértünk át a milumil laktózmentesre, ami jóval olcsóbb. Mivel állítólag megszüntették, ezért a bebásat kezdtük el enni, ami szintén nincs már. A pregominnal szintén az a baj, hogy kezd készlethiány lenni, mivel most mindenki arra vált át. Ezért nem akarom azt elkezdeni adni, mert lehet, hogy két hét múlva azt sem fogok kapni. Ezért gondoltam egy ilyen megoldásra. Ma megbeszéltük a dokival, hogy mivel megelőzés gyanánt adok laktózmentes tápszert (a férjem és a családja laktózérzékeny) megpróbálom a sima tápszert és ha valami probléma lesz, akkor rakok bele neki lactase comfortot.
2015. márc. 4. 12:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt még lehagytam, hogy 10 hónapos a kislányom.
2015. márc. 4. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:

akkor kezd mondjuk a milumil komforttal,abban feleannyi laktóz van mint a simában,ha jó akkor meg válthatsz. ha érzékeny legalább nem lesz akkora baj a fele adagtól. én amúgy laktózérzékeny vagyok,a lányom az első 4-5 hónapban pokoli nehezen emésztette a tejet,kínlódtunk rendesen de nem hiszem,hogy a laktóz miatt,mert nme múlt el a cseppektől. utána viszont jobb lett neki,szóval szerintem nálatok se lesz gond. úgy tudom ha az egyik szülő az,kb 25%az esély. próbáljátok meg,hátha :-)

3as

2015. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ki fogjuk próbálni.
2015. márc. 4. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:

A milumil pepti tejfeherje érzékeny csecsemőnek való,a milumil laktozmentes pedig tejcukorérzékenynek!Az nem egy,és ugyanaz!a pregnomil pedig mindkettőnek,azért is olyan drága!Legalább is én így tudom.

Én szoptatom a 9 hetesemet,ő is laktozérzékeny,mint a 4 évesem,minden szoptatás előtt cseppentek 3 vagy 4 cseppet egy evőkanál anyatejbe,majd kezdek szoptatni.

3 féle laktáz enzim van a piacon:

Co-lactase,lactase comfort,colief csepp.

Szerintem jó lesz,ha a tapszerbe csepegteted,rá van írva,a használati útmutató.

2015. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alexandre Lacazette.
2015. márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!