Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres babánál, apuka...

Szabina1995 kérdése:

Tápszeres babánál, apuka szokott vállalni néha éjszakát? Gondolok itt arra ha nem dolgozik,1-1nap vagy hétvégén 1nap?

Figyelt kérdés
2015. márc. 19. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nalunk anyatejes, de nem szamit. mikor kb ket honapos volt, es egyszeruen zombi voltam akkor egy ejszakara kikoltoztem a nappaliba, o pedig kelt hozza es megetette a tejjel, plusz altatgatta ejszaka. Jo volt aludni:-). Amugy nem igenyeltem, mert o dolgozott reggel es koncentralnia kell a munkahelye. Mikor roppant faradt voltam akkor egy egy ilyen ejszaka feltoltodtem.
2015. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha már elmúlt 2 hónapos, akkor éjjel nem kell etetni, hanem leszoktatni a felkelésekről. Neki is meg kell tanulnia különbséget tenni a nappal és az éjszaka között.
2015. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekünk anyatejes volt a gyerekünk, de mikor megszületett kötöttünk egy egyezséget :) ő szombaton este szabad, azt csinál amit akar, mehet a haverokkal meccset nézni vagy lefeküdhet 6kor aludni. enyém meg a vasárnap délelőtt...

mindig betartotta, mikor kicsi volt kelt hozzá, mellém tette, mikor végzett a kicsi akkor kivitte, az ajtót rám zárta, én meg aludhattam. most már nagy a gyerek de még mindig így van, ha akarok akkor vasárnap aludhatok akár délig is, megreggeliznek majd elmennek sétálni, stb :)

mostanában 2x bepisilt éjjel, ő kelt hozzá és húzta át az ágyneműt, szóval biztos ha tápszeres lett volna akkor is felkelt volna :)

2015. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A fiam anyatejes volt, a férjem mégis vállalt éjszakát. Felkelt hozzá, pelenkát cserélt, oda hozta az ágyunkba, én megszoptattam, majd ő büfiztette és visszaaltatta.
2015. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk igen. Sőt, a szülésem annyira balul sikerült, hogy két hétig egyedül az ágyból kiszállni se tudtam. Akkor szabadságon volt és 95%-ban ő látta el a babát, meg engem is. (Nekem csak kaját kellett adni, meg reggel körbepakolni innivalóval és néha kikísérni a mosdóba, nagyrészt aludtam.)


A baba elég korán átaludta az éjszakát, így senkinek se kell kelni hozzá. Fogzás miatt volt eddig talán 3-4 éjszaka, amikor egyszer felébredt. Akkor az ment, aki hamarabb magához tért.

Egyébként, amikor itthon van (este, hétvégén), akkor exkluzív joga van az ajándékcsomagos pelenkához. Bár a baba itt az ő oldalára állt és általában délután négyig legyártja a napi adagot, úgyhogy többnyire én nyerem meg őket.


Egy év alatt talán kétszer volt, hogy azt mondta, hogy olyan fáradt, hogy ő egy napra most elvonul és vegyem úgy, hogy nincs itt.

2015. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nálunk nem vállalt.

kb 8 hetes koráig volt anyatejes a fiúnk, addig is ugye keltem hozzá etetni. 3 hétig volt itthon a férjem addig úgy csináltuk hogy én voltam a kicsivel kb éjjel 1-2ig utána a férjem reggel 5-6ig, utána én átmentem vele a babaszobába. amióta a férjem visszament melózni nem kelt fel hozzá. de nem zavar :) szerencsére jól bírom a nappalokat. 7 hós a kicsi még 1x kel enni :)

2015. márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fiam kezdedektől tàpszeres, ès igen szó nèlkül "vàllalta" először ijedten keltem hogy mièrt nem sír a gyerek mire kiderült hogy apa megetette :-) rendszeressè vàlt ez pèntek szombat este az 3.hónapig azóta nem kèr èjszaka.

Lassan egy èves lesz ès mivel apa pont olyankor kell mikor regfeli idő van ès jobban ki is pattan mint èn màig ő eteti meg, majd behozzàk nekem együtt a kàvèt :-) de a kanalazàst nem foadja el csak tőlem :-)

2015. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem csak 1-1 nap vállalt, hanem munka mellett is. Nem csak az enyém a gyerek, megosztottuk. Kétszer kellett általában kelni egy éjjel, egyszer én, egyszer ő, így mindketten tudtunk néhány órát egyhuzamban aludni.
2015. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Jaj 2-es, mekkora egy okostojás vagy te. Szerintem te itt lógsz egész nap és az altatós, éjjel etetős stb. kérdésekhez írod a sok hülyeségedet. Olyan vagy, mint egy diktátor...éjjel nincs evés, nincs ivás, nincs kelés, alvás van! Szegény gyereked...

Hogy a kérdésre is válaszoljak, a babám 1 éves, még eszik egyszer éjszaka, aztán pár óra múlva meg inni ébred. Egyiket apa csinálja, másikat én. De a kezdetektől felkel ő is éjszaka segíteni.

2015. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!