Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egy hónapos babámat kellene...

Egy hónapos babámat kellene ébresztenem etetni éjszaka 5 óra alvás után?

Figyelt kérdés

Mert a védőnő szerint 5 óránál többet nem kellene hagynom aludni éjszaka, legalább 6 hetes koráig.

De olyan jól alszik, nincs szívem felébreszteni, és bevallom, nekem sincs kedvem azért felkelni az éjszaka közepén, hogy úgy kelljen beleimádkozni a kaját.

Most úgy van, hogy napi 6szor eszik, 100 és 140 ml közötti mennyiségeket. Este 11kor van az utolsó etetés, és utána hagyom aludni.

Persze ha felébredne magától pár óra után, megetetném, de ő simán alszik reggel 6ig, tehát 7 órát egyhuzamban. És akkor sem feltétlenül ébred magától, hanem én keltem.


Szerintetek ez jó így, ha egyébként szépen fejlődik és hízik rendesen, vagy pedig túl sok még neki a 7 óra folyamatos alvás?



2015. ápr. 27. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én éjjel nem keltettem a fiamat.az a jo ha ahhoz szokik hozzá h éjjel alszik hosszabbakat.
2015. ápr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell, ha nincs gond a súlyával örülj, hogy alszik!
2015. ápr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne keltsd fel. Ha éhes úgy is felkel, így hogy szépen gyarapodik pont csak azt éred el az egésszel ha felkelted, hogy az amúgy jó alvó babádból egy folyton mindenre felébredő rossz alvó lesz. Ne hallgass a védőnőre ebben.
2015. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én 6 hetes korig keltettem. ha jó a súlya,és még 7 óra után is te kelted,akkor nem hinném,hogy olyan éhes. szerintem 11től reggel 6ig jó súlyú babának simán belefér :-) max reggel picit többet eszik.
2015. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták az első 4 hétben keltsem, mert akkor még nincs meg bennük az a reflex/inger, ami a szomjúságot jelzi, magyarán nem feltétlen kelnek fel ha szomjasak...

4. hét után már én sem keltettem.

2015. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell kelteni :) Nekem mindkét fiam ilyen volt napos korától kezdve. Örülj, hogy alszik a védőnőt pedig csak hallgasd meg.
2015. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem most 6 hetes a babám és az első naptól kezdve 9kor eszünk egyet (4 hétig 90ml-t utána 120at) és legközelebb 4 körül kel. Én elmondtam ezt a védőnőnek és ő mondta hogy véletlenül se keltsem ha ő nem kel fel. Ahogy nappal úgy éjjel is felkel ha ő úgy érzi hogy éhes. A keltegetessel csak azt érnénk el hogy megszokja és utána nem fog ilyen jól aludni éjjel.
2015. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Mekkora a súlya? Ha 5 kg felett van, akkor nem kell kelteni. Nekem azt mondta a nagyon kiváló gyermek orvosunk, akinek a szavában nem kételkedem, hogy amíg az 5 kg-ot el nem éri, addig ne hagyjam 5 óránál tovább aludni egyhuzamban, mert még gyenge, ha leesik a vércukor szintje, könnyen kómába esik egy ekkora baba.

Számomra az nem megnyugtató, hogy 7 óra alvás után is még te keltegeted, mert magátol nem képes felsírni, hogy éhes...

Gondolkodj, és cselekedj úgy, ahogy számodra megnyugtató...

2015. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha éjszaka nem eszik rendszeresen, utána reggel eszik össze-vissza. Valószínűleg a vércukorszint miatt. Egyébként nem muszáj kelteni, lehet álom etetni is. Én sokáig így etettem, mert a babám ébren nem itta meg a speciális tejmentes tápszert. Hamar rájöttem mikor ébred és félórával előbb keltem, majd picit felcirógatva, nem felébresztve, fekve pártedlit nyakába téve karomba vettem és megetettem. Lassabban eszik, viszont nem nyel annyi levegőt. Utána azért a vállamra tettem, de ritkán büfizett. Sokáig így ettünk. Ha elaludtam, a szokott időhöz képest másfélórával égzengéses, ordítós ébredése volt, rosszul evett és alig lehetett elaltatni.
2015. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!