Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszerre hogy lehet a legkönn...

Tápszerre hogy lehet a legkönnyebben váltani?

Figyelt kérdés
6 hónapos korától szeretnék csak tápszert adni a kisfiamnak, hogy lehet ezt a legegyszerűbben és legkíméletesebben megtenni? Arra gondoltam, hogy egyszerre csak egy étkezést váltok ki, aztán pl egy hét múlva még egyet és így tovább. De mikor kezdjem, 4 hónapos korától esetleg? Úgy neki sem olyan sietős, kapkodós.
2015. jún. 29. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
ne haragudj, de nem értem! az anyatejet akarod kiváltani tápszerre? azt nem kell kiváltani, max lecserélni, ha elfogadja akkor akár azonnal... de 6 hónaposan kezd el a hozzátáplálást, nem elég ennyi idősnek csak tápszer
2015. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6. hónaptó a glutént be kell vezetni a gyümölcsök után még 7. hónap előtt, és minden szép sorjában, hogy ne legyen ételalergiás
2015. jún. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat hülyén fogalmaztam. Tehát 6 hónapos korától megyek vissza dolgozni, apukája lesz vele. Tudom, hogy onnantól lehet elkezdeni a hozzátáplálást, de azt nem rögtön lehet gondolom, ha jól tudom minimum egy éves koráig anyatej vagy tápszer mellette és fokozatosan.

Na mármost én úgy szeretném, hogy amíg otthon vagyok vele csak anyatejet kap, aztán egy-egy étkezést lecserélek tápszerre, hogy neki se legyen hirtelen a váltás, meg én se kapjak egy jó kis mellgyulladást.

Erre vonatkozott a kérdésem, hogy ez így jó, hogy pár naponta vagy hetente mindig egy anyatejes étkezést leváltok tápszerre? Vagy hat hónaposan nem lenne neki fura, hogy egyik napról a másikra napközben csak az apukája eteti üvegből?

2015. jún. 30. 00:57
 4/5 anonim ***** válasza:
12%

ne csinálj ilyet, minél tovább szopizik, annál jobb!

szerintem maradjatok annál, hogy 5 hónapos kora után maradjon apával párszor rövidebb időre, ő tápszert adjon neki. így kiderül időben, hogy elfogadja-e, jó-e neki, viszont veled nem bonyolódik bele, apához fogja kötni a tápszert, hozzád meg továbbra is a cicit.


hozzátáplálást is el tudod kezdeni előbb, akkor akár nem is kéne tápszer csak vész esetére, mert ha elfpgadja és kész rá akkor 4 hónaposan el tudod kezdeni és 6 hónapos korára ki tudtok váltani 3 étkezést, gondolom munka mellett maradhatna a reggeli-esti szopi. vagy azt is el szeretnéd venni? mert ha igen, akkor valóban minél tovább csak anyatejet adj neki, tápszert nem kell bevezetni meg kóstoltatni, az anyatej pótló

2015. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A hirtelen váltás a kicsi szempontjából úgy érzem, stressz lenne neki, és még azon felül, hogy egyik napról a másikra nem én leszek vele a nap nagy részében. Plusz félek, hogy az mellgyulladáshoz vezet, ami nekem se lenne kellemes meg a főnökömnek se, hogy amint vissza megyek rövid időn belül már nem vagyok egészséges, esetleg ágynak dőlök.

Egyelőre úgy gondolom, hogy a kora reggeli és esti szopi meg marad, remélem a tej is marad legalább addig míg azt a két étkezést a hozzátáplálásnál ki nem váltjuk.

2015. júl. 2. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!