Van itt olyan, akinek a babája 9-10 honapos korátol kapott tápszeres potlást?

Figyelt kérdés

Egyáltalán kell-e ilyenkor még a tápszer vagy lehet mással potolni a fél liter tejalapu táplálékot? Ha kell a tápszer,akkor miböl kapja?


8,5 honapos a babám,még 3x szopik egy nap. De egyre kevesebb a tejem szerintem,ezért foglalkoztat a dolog. Fogalmam sincs, hogy miböl adnám neki a tápszert, nem fogadja el a cumisüveget. Vizet sem iszik semmiböl,egy kortyot sem. Ilyenkor mi a helyzet? Szüksége lenne ebben az esetben még a tápszerre? Szeretném, ha majd elfogadná a tápszert/tejitalt.


2015. júl. 19. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Első babám 10 hónapos korában hagyta abba a szopást, én már nem adtam neki tápszert. Még egy ideig lefekvés előtt kapott egy adag tejpépet, kanállal, és napi rendszerességgel evett natúr joghurtot/kefirt. Szerintem az nagyobb probléma, hogy az italt nem fogadja el.

Egyébként nővérem babái kaptak tápszert is, ő pohárból itatta meg velük, de adhatod kanállal is. Víznél is - ha még nem tetted - megpróbálhatod a csőrös poharat, rendes vizes poharat, kicsi pálinkás poharat, végszükség esetén a Nurofen adagolóját (én egy időben azzal diktáltam a 40 fokban nemivó lányomba az italt, de elég lassú és fárasztó).

2015. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csicuki ***** válasza:
0%
Én már lassan elkezdenék neki gyümölcs leveket és gyümölcsöt adni. A gyümölcslevet vizzel felöntve hogy ha a sima vizet nem kéri. A gyümölcsöket meg azért hogy ne a tápszerlegyen az egyetlen étel a tejen kívül és mert minnél hamarabb el kezded át szokatni rendes ételre annál könnyebb lesz vele hogy ne az legyen hogy gyorsan egyik napról a másikra keljen átállnia mert az úgyse fog menni.
2015. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem 8 hónapos korában ment el a tejem, tápszert kapott. most őszintén, 8-9 hónapos baba hogy tud megenni egy nap fél liter joghurtot meg túrókrémet? :)


de ettől függetlenül, borzasztó fontos lenne, hogy igyon. nem is értem, ekkora kánikulában hogy nem okoz gondot neki, hogy geyáltalán nem iszik?

cumisüveg, csőrös pohár, sima pohár, nurofen gyógyszeradagoló, fecskendó, akármi csak igyon, nehogy kiszáradjon!

2015. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es, gondolom egy kozel 9 honapos baba kapott már gyumolcsoket....és más ennivalot is tejen kivul....


gyumolcslevet semmiképp sem adnék neki. ugy, ahogyan irták azok mind jok (kivétel a 2. válasz)

2015. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

9 honaposan hagytam abba es tapszert kapott, majd tejitalt. Miert baj a tapszer? Szerintem egy egyev alatti babanak igen nagy szuksege van meg ra. Ezt par kanal jighurttal vagy gyumolcslevel nem lehet potolni.

az en lanyom sem fogadott el semmilyen ivoeszkozt, de semmit, mig szkpott. Ot 11 hosan el kellett valasztanom betegseg miatt es akkor gyonyoruen megitta a tapit uvegbol. Igaz nem volt konnyu menet, de gyozelem volt. Es lass csodat a gyerek kivirult, kikerekedett es jo alvo lett, annyira keves volt mar a tejem

2015. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Semmi bajom a tápszerrel, utoéso mondatomban irom is, hogy szeretném, ha majd elfogadná. Természetesen eszik a korának megfelelö ételeket, igy gyümölcsöt is, fözelék, hus, stb. Sokszor kap a mi ételinkböl is már.


Én sem értem, hogy lehet az,hogy nem iszik. Angliában élünk, itt nincs tul meleg,de nemrég otthon voltunk 3 hetet,akkor se ivott, és enni is alig evett. Fecskendöböl nyomtam a vizet szegénybe. 600 itatopoharunk van, meg csörös pohér,kulacs, sportkupak, tanulopohár. Cumisüvegböl is 100 féle. Egyik sem kell neki, még akkor sem, ha gyümölcslé van benne.ami szelepes azt szimplán nem szivja, amiböl meg folyik, azzal meg megfürdeti magát.

Remélem, ha egyszer oda jtunk, akkor el fogja fogadni a cumisüveget. Amilyen kis hebrencs, képtelenség pohárbol itatni. Ráadásul itt turo sincs, sem pedig olyan tejpép, mint otthon. Szoval jo lenne

2015. júl. 19. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan, mint a kislanyom volt. Azert nem iszik a babad, mert neki a cici jelenti az ivast. Ha elvalasztod majd fog inni!
2015. júl. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csicuki ***** válasza:
Nem a bolti gyümölcslére gondoltam hanem a házilag lepréseltre mert tudom hogy mi van benne. Vagy ha ez egyáltalán nem tetszik akkor nyugodtan le lehet pontozni.
2015. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!