Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nehéz/bonyolult a...

Miért nehéz/bonyolult a tápszer elkészítése?

Figyelt kérdés

Azért jutott ez eszembe, mert vki írta, hogy neki 1 perc és nem érti miért írja mindenki, hogy sokáig tart és bonyolult. És le lett pontozva, egészen pontosan 0-án állt a válasza.

2 gyerekem van, az egyik tápszeres volt. És nekem kb 2 perc volt elkészíteni. Cumisüvegbe babavíz, be a mikróba 20 mp-re, aztán bele a tápszer, összeráztam és ennyi. Aki a forralást hozza fel sok időnek: fel lehet reggel forralni egy adag vizet, ami másnap reggelig jó. Vagy mindenki úgy csinál tápszert itt, hogy felforralja a 1,5 dl vizet stb stb?

Nem kötekedés, csak kíváncsi vagyok, hogy mi ennyire iszonyúan hosszadalmas a tápszer készítésben.


2015. aug. 23. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Feltételezem költői túlzás ez a megfogalmazás, és szoptatás kontra tápszer vitákban kerül elő. Arra utal, hogy tovább tart elkészíteni a tápszert, mint mellre rakni a babát.

Szóval nem kell szó szerint érteni, és hatalmas kérdést sem kell belőle csinálni.

Írom ezt úgy, hogy sosem kellett tápszert használnunk, minden babámat csak szoptattam, de sosem dumáltam bele abba, ha valaki nem tudott, vagy akár nem akart szoptatni.

2015. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sokan nem használnak mikrot a baba vizének forralásához/melegítéséhez, így meg kell várniuk, míg a tűzhelyen felmelegszik a víz. Emellett van olyan tápszer, ami egyszerűen nem oldódik vízben, át kell nyomni szűrőn, sokat kell rázni, mert csomós lesz különben. Én is pikk-pakk készítettem tápszert, babavíz be a mikroba, bele a por, amíg beértem a szobába, addig össze is tudtam rázni. Egyszer volt áramszünet éjjel, nah azt hittem megbolondulok. Egy zseblámpa fénye mellett melegítettem a babavizet (még szerencse, hogy forralnom nem kellett), közben persze megállás nélkül hangosan sírt a fiunk, akit nem lehetett megnyugtatni ilyenkor semmi mással mint az étellel, hát aldottam a mikro feltalálóját.
2015. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Egyáltalán nem tartom sem nehéznek, sem bonyolultnak.

Mondjuk aki teljesen írástudatlan, annak lehetnek problémái a dologgal, de az ilyen megkérheti a védőnőt (ő biztosan tud olvasni), hogy mutassa meg, hogy kell.

Hosszadalmasnak meg végképp nem mondanám.

2015. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

ott nem arról volt szó, hogy bonyolult-e tápszert csinálni, hanem hogy éjjel 2kor mikor a baba elkezd veszettül sírni, akkor a szoptatós anyukák maguk mellé teszik és már eszik is a pici, a tápszereseknél meg ki kell csoszogni a konyhába, vizet melegíteni (vagy forralni-hűteni ha épp nincs), esetleg cumisüveget elmosni, tápszert kimérni, összekeverni, majd ehet a gyerek.

tök mindegy, hogy 1 vagy 2 perc vagy 10 perc, szoptatni akkor is egyszerűbb, mert nem kell semmit elkészíteni hozzá.


abban a kérdésben nem az idő miatt lett lepontozva, hanem mert nem azt fújta amit a többi anyuka, hogy márpedig szoptatni kell ;) egyébként meg teljesen feleslegesen megy a vita, ha a kérdezőt nem érdekli, hogy a gyerekének jó legyen, hol fogja őt érdekelni a habzó szájú anyukák véleménye? :D

2015. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, hogy a pcsaba következik abból, hogy valaki nem szoptat az, hogy nem akar jót a gyerekének?
2015. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
4-es! Ne keltsd a feszkót! Ez a kérdés nem erről szól!
2015. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
menj át a másik kérdéshez, ott lehet veszekedni, én kimaradnék a vitából :D
2015. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Hát nem tudom, nekem éjszaka is működött a mikróm. DE!

Cumisüvegmelegítőm volt. Abban beállítottam egy fix hőmérsékletet, esti utolsó etetés után beletettem az üveget, és a benne lévő vizet langyosan tartotta. Így csak a port kellett hozzádobnom. Nekem egyáltalán nem tűnt macerásnak.

Sőt egyszer amikor útnak indultunk a babákkal egy szoptatós barátnőmmel vásárolni, még beszéltük is,hogy nekem könnyebb volt etetnem, mert a bevásárlóközpontban bárhol megmelegítették a vizet, neki meg kerestük a helyet, ahol el tud bújni szoptatni.

2015. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Nem bonyolult, nem nehéz, az a 2 perc csak akkor sok, ha a gyerek ordìt. Plusz ugye a mosogatàs, törölgetés. Akàrhogy nézem, az a 2 perc még mindig nagysàgrendekkel több annàl, mint amennyi időbe telik mint előkapni amit ilyenkor elő szoktak :) plusz utazàsnàl is kéznél van, nem hűl ki...


Na befejeztem mert meglincselnek :)

2015. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem bonyolult és nem hosszadalmas. Ezt tényleg csak a szoptatás fanatikusok szokták felhozni, nem kell velük törődni.
2015. aug. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!