Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nehéz/bonyolult a...

Miért nehéz/bonyolult a tápszer elkészítése?

Figyelt kérdés

Azért jutott ez eszembe, mert vki írta, hogy neki 1 perc és nem érti miért írja mindenki, hogy sokáig tart és bonyolult. És le lett pontozva, egészen pontosan 0-án állt a válasza.

2 gyerekem van, az egyik tápszeres volt. És nekem kb 2 perc volt elkészíteni. Cumisüvegbe babavíz, be a mikróba 20 mp-re, aztán bele a tápszer, összeráztam és ennyi. Aki a forralást hozza fel sok időnek: fel lehet reggel forralni egy adag vizet, ami másnap reggelig jó. Vagy mindenki úgy csinál tápszert itt, hogy felforralja a 1,5 dl vizet stb stb?

Nem kötekedés, csak kíváncsi vagyok, hogy mi ennyire iszonyúan hosszadalmas a tápszer készítésben.


2015. aug. 23. 15:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mindig kellett tápszeres pótlás....és éjjel félálomba kibotorkálni vizet melegíteni,hűteni,keverni nekem nem volt egyszerű mert alig voltam képben ,:-(

8 évvel ezelőtt nem volt mikrónk se cumisüveg melegítőnk..... És ha felébredt az éhség miatt már ordított is :-)

De azért túléltük ;-)

2015. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Mi abban a fanatizmus hogyha valaki azt ìrja, hogy gyorsabb szoptatni mint tàpot keverni? Szìntiszta logika. Pedig tàpoztan én is szoptatàs utàn, szóval se ide se oda nem húzok...
2015. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Levetkőzni, mellet mosni, gyereket mérlegelni az éjszaka közepén is megtart annyit, mint bekeverni a tápszert. Arról nem beszélve, hogy utána lefejni a "maradékot" sokkal tovább tart, mint elmosni a cumisüveget (az utóbbi mellesleg várhat reggelig, és vissza lehet bújni az ágyba durmolni)

Kár ezen a témán rugózni. Összességében egyik megoldás sem jobb a másiknál.

2015. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

Sztem azt h milyen nehéz és hosszadalmas dolog a tápszer készítés olyanok hajtogatják akik sose tápszereztek.


Amúgy a másik kérdésnél én írtam h egy perc elkészíteni. De ott aki nem azt hajtogatta h a kérdező milyen sza.r anya mert nem szoptat azt mind lepontozták.


Mint ahogy a szoptatós anyuka is könnyíti magának a dolgot vagyis nem öltözik fel 600 rétegbe hanem csak vmi lengébe h minél hamarabb odaadja a babának. Így a tápszeres anyuka is könnyíti a dolgát... Előre felforralja a vizet, van tápszeradagoló amibe általában 4 adag elfér, nehezen oldodó tápszerhez lehet venni tápszermixert és akkor már nem kell visszahűtögetni. Mosogatni amúgy is mosogat az ember plussz egy cumisüveg nem nagy szám.

Úgyhogy tényleg nem értem mi ebben a nagy nehézség...

2015. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
szoptattam is,tápszert is adtam mindkettő jó a maga szemszögéből. viszont volt egy fajta tápszer,ami olyan nehezen oldodott csak ha tűzforró vízbe tettem,és kiskanállal kavartam el csomómentesre és megvártam,hogy hűljön akkor lehetett adni. szoptatásnál meg a nutritonos előfejés,előetetésnél hát bocsánat de azt hittem már le*opom magam úgy utáltam
2015. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!