Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit csinaljak, ha a dokino...

Mit csinaljak, ha a dokino nem irja fel nekem a tapszert, mert szerinte az nem jo?! De amugy semilyet se, mert szerinte a tapszer nem jo?!

Figyelt kérdés
Kisfiam 7honapos es elfordult a cicitol 6hosan,megjott es kb nulla tejem lett utana!Epphogy ejszakara eleg v reggelre.Hiaba a hozzataplalas a tej/tapszer kene,vettem recept nelkul de nagyon draga ezt nem birom...A bananosra meg azt mondta h azt vegkepp nem irja fel mert megszokja az izeket :/ nem az lenne a lenyeg?!
2015. nov. 11. 19:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Válts orvost!
2015. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
vegyel babylove vagy hipp tapszert a dm-ben. A mi orvosunk szerint teljesen jo a babylove is (dm marka), ha nincs allergiaja a gyereknek es nem gyogytapszeres. A fiuk is azt kaptak milumillal felvaltva, de a milu meg felirva is sokkal dragabb, mint a babylove.
2015. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Ez lehet a doktornőtől független "utasítás" is, amiről mi nem tudunk. A TB kassza olyan kevésből gazdálkodik, hogy elképzelhető, hogy a TB utasításba adta ki a spórolást és bünteti az orvost, ha gyakran írja fel.
2015. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Ha azt mondod, nincs elég tej, pedig mindent megpróbáltál (fejés, tea, kapszulák, gyakori etetés), és a gyerek csak sír és sír, akkor fel fogja írni. Erősködni kell. De abban igaza van, h ne legyen ízesített.
2015. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem tudok mit probalni,mert mar semmi nem hasznal!Alig par csepp,max arra jo h nyugtassam(ami rohadtul faj mar) Tapszert vettem sajat penzbol,nem kell neki,mivel hozzataplalas ota ez neki izetlen!Eltolja...
2015. nov. 11. 21:02
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem indokolt, vagyis a baba/gyerek nem beteg, akkor 6 hónapos kor után nem kötelező felírni a tápszert a doki, akkor sem, ha amúgy nem ellenzi.

Te már vehetsz 2-es tápszert. Gondolom elkezdted a hozzátáplálást is. Hiába veszed meg olcsóbban, ha akkor sem eszi meg a gyereked. Próbálkozz, sokfajta van a piacon. Mindegyiket kiadják recept nélkül. Ha jól emlékszem, akkor a Tescoban nagyon sokféle tápszer van, a babános is, a Humana baby fitt, ha jól emlékszem a nevére. Ott azt is meglehet venni, de recept nélkül is ki kell adja a gyógyszerár is.

10 hónapos kortól vannak a 3-as tápszerek, azok között is sok az ízesített. A hozzátáplálással tudod csökkenteni a tápszer napi mennyiségét. Nem tudom, mikor kezdted a hozzátáplálást. Az én gyerekeim 4 hónaposan kezdték (tápszeres babák voltak), 7 hónaposan már csak reggel és este kaptak tápszert. Nappal kaptak tejpépet is. Igaz, az sem olcsó, de tejalapú. Igazából vagy megveszed teljes áron, mert nem köteles felírni a doki 7 hónaposnak tápszert, főleg nem 2-est, ha nem igényli valamilyen betegség, vagy orvost váltasz.

2015. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha a hozzátáplálással jól haladsz, akkor ne aggódj. Próbálj neki tejpépet adni, az is tejalapú, csak sajna cukros, de ha nem issza meg a tápszert, akkor kell valamilyen tejalapú étel is neki mindenképp.
2015. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mégis milyet vettél recept nélkül, ami olyan drága? Dm Babylove tápszere jó minőségű es nem horror az ára. Kb 1200 ft egy doboz. Ezt sem tudod megvenni???

Én nem hagynám a hét hónapis babámat tej nélkül, azaz tápi nélkül. Ha jól is haladtok a hozzátáplálással, akkor is legalabb napi háromszor kellene tápit innia, de inkább négyszer.

2015. nov. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6-os, off, de: egyik tápszer se vényköteles. Már az 1-est is meg lehet venni bárkinek. Csak némileg olcsóbb receptre.
2015. nov. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

saját pénzből vettél tápszert...nem értem,ha felirják akkor kinek a pénzéből vennéd?

a dm-es tápszer amugy valoban jo,de tényleg ne az legyen a fontos h banános legyen,ha éhes megeszi a naturt is.

2015. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!