Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak a nagymamával?...

Mit csináljak a nagymamával? Szerinte fogyókúráztatom a lányunkat emiatt a két dolgot miatt!

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz!

4 (mindjárt 5) éves kislányunk mutatja a laktózérzékenység jeleit, minden rokonnak, akihez szoktunk menni, vagy ő marad (nagyik, keresztszülők) elmondtuk, hogy nem lehet tejes dolgokat adni neki (direkt tejes dolgokat nem bírja, tej, kakaó, joghurt, de pl a túróval semmi gondja, a doki szerint ki fogja nőni) és ő is mondja, hogy nem lehet, mert elmagyaráztuk neki, hogy így nem lesz pöttyös a pocija, nem fog menni a hasa, szerencsére nagyon ügyesen kezeli a dolgot :) Én otthon hobbi cukrászkodom, sok bolti dolognak készítem el az egészséges verzióját, meséli is a mamáknak, hogy anya mit csinált neki.

Na most ezt az egészet anyósom hülyeségnek gondolja és simán kínálja kakaóval, joghurttal, az elején elfogadta a lányunk és hát a tünetekkel hoztuk haza, még anyósomnak állt feljebb, amikor felhívtam, hogy mit adott neki. Így rá már nem bízzuk.

Hosszú évek óta lovagolok és most a lányom is érdeklődik, konkrétan nagy a szerelem a pacik iránt és elkezdtük az ismerkedést, pucolás, simogatás és voltizshevederrel sétál futószáron, csinál egyszerű gyakorlatokat szakemberrel, az én lovamon csak sétáltatom néha, heti 1x általában vagy kéthetente 1x. Amikor legutóbb mentünk anyósomékhoz, elmesélte, nagyon lelkes. Anyósom egyből elkezdte kombinálni a dolgokat és ránk förmedt, hogy minek FOGYÓKÚRÁZTATJUK a gyereket? Minek mozog ennyit???!

A kislányunk vékonyka testalkatú, mozgékony, de nem sovány, egészséges.

Higgadtan elmondtuk neki, hogy ez nem fogyókúra, az, hogy nem ehet bizonyos tejterméket, nem fogyókúra, eszik rendesen és a mozgás nem egyenlő a fogyókúrával. Férjem helyretette, de ez csak pillanatnyi dolog, meséli fűnek-fának rosszindulatúan, mint visszajutott hozzánk!


2015. aug. 27. 15:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2%
Anyósodnak igaza van.
2015. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Anyja pics*ját a kedves mamának.
2015. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Hát a tejmentes étrend még véletlenül se fogyokuras és elkepzelni se tudom, hogy bárki is fogyna lovaglastol. ... Azt mesél, amit akar, ne foglalkozzanak vele
2015. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Első, te is olyan sötét vagy, mint a kérdező anyósa.


Kérdező: szrjátok le, akinek ennyi esze sincs, azzal nem éri meg foglalkozni.

2015. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

sajnos sokat nem lehet vele kezdeni..., rengeteg ilyen ember, akik nem bírják ésszel felfogni mit is jelent az ételérzékenység

esetleg még amit meg lehet próbálni, hogy ilyen témájú cikkeket, újságokat, könyveket, internetes oldalakat (nem tudom mennyire van otthon a gépekkel), de túl sokat ne remélj, ha erre is így reagált

2015. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

1. A mamávan ne foglalkozzatok, majd idövel leáll.


2. HA valakitöl visszahalljátok, hogy mit mond, akkor annak az illetönek mondjátok el, hogy miröl van szó. (Ök majd terjeszik visszafelé is a témát, meg hoyg a mama mond hülyeségeket)

2015. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Még szerencse, hogy az anyósodnak van esze!
2015. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Anyósoddal nem nagyon tudsz mit kezdeni, max a háziorvosát megkérheted, magyarázza el neki, mi a laktózintolerancia, hátha őrá hallgat.

Először az jutott eszembe, hogy te meg terjeszd róla azt a rokonságban, hogy meg akarja ölni a gyereket, de ez túl durva lenne...

2015. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Aki egyetért anyósommal kérem magyarázza el hogy miért!


Igen, igyekszünk visszafelé terjeszteni a hírt, de pl. a háziorvosának mondta el, a nővérke szólt nekem, én neki elmagyaráztam. Nem számítógépezik, nem tudtuk megtanítani, neki minden ami valami olyasmivel jár, hogy ki kell iktatni valamit (a férjem dió- és mogyoróallergiás, gyerekkorában nem egyszer volt kórházban mert hát a diós-kakaós piskóta/tészta miért rossz, ezt ő maga mesélte nekem és most is csinál) az fogyókúra. Az hozzá tartozik, hogy apóssal együtt mindketten kórosan elhízottak, 120 kg felett vannak, önhibából, nem betegség miatt.

2015. aug. 27. 16:56
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjed édesanyja nagyon tájékozatlan ilyen tekintetben, és a jelek szerint nem tudja átlépni a saját korlátait.


Szerintem próbáld meg úgy felfogni a dolgot, hogy akinek azt mesélni, hogy ti mit csináltok a kislányotokkal, vele ellentétben jó eséllyel legalább nagyjából képben vannak azzal kapcsolatban, hogy mi a laktózérzékenység, és azzal is, hogy ha lovagol, vagy más testmozgást végez egy gyerek vagy egy felnőtt, az nem egyenlő a fogyókúrával. Nyilván meghallgatják, és nem állnak le vitatkozni vagy kötekedni vele (főleg ha ismerik valamennyire), de ez nem azt jelenti, hogy azt gondolják, hogy igaza van.

2015. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!