Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Jellemzően hány doboz tápszert...

Jellemzően hány doboz tápszert ír fel nektek egyszerre a pici gyerekorvosa? Maximálva van?

Figyelt kérdés
Nekünk max. 4-et hajlandó, holott havi 7 is elfogy (~2200 receptre, egyébként 2900). Nem írhat többet?

2015. dec. 26. 17:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

maximalizálva van, de nem havi 4-re

lehet csak egy alkalommal ír nektek 4-et hogy anyagilag ne legyen megterhelő ugyanabban a hónapban megint mész és elír szerintem megint 4-et

kicsit hihetetlen amit írsz és azt valószínűsítem, hogy tuti félreértttél valamit a dokitól

2015. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*szóval tuti felír egy hónapban 2x 4-et is szerintem csak egyszerre nem
2015. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De azt nem tudod, hogy mennyire van maximálva?

Milumil HA optima start-ot kap.


Egyébként elég egyértelműen mondtam a dokinak, hogy annyit írjon, amennyit tud, ezért értetlenkedem.


Lehet valóban azért írja így, hogy ne legyen megterhelő, bár ebben semmi logika. Eleve nem egy receptre írja, nem kötelező egyszerre kiváltanom, egy recept 90 napig érvényes.

Azon sokkal többet bukok, hogy havi többször kéne járjak hozzá, mivel ha nem tud rendelési időben vigyázni valaki a gyerekre, inkább kiváltom recept nélkül.

2015. dec. 26. 18:13
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

azt én sem értem igazából miért spórolnak a vénnyel, de emlékszem, hogy nekem is többször kellett menni a hónapban

(vagy visszaélések elkerülése végett akár, elvégre nem tudják ellenőrizni szoptat is e a kismama)

2015. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
olyan 8-10 körül lehet a max
2015. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hogy lehet visszaélni vele? :O Kinek kellhet a tápszer, aki nem tudja felíratni?

Gasztros tápszernél (ami nagyobb támogatást kap) még érteném (laktózallergia...stb.), de ez "sima".


(A szoptatás nálunk rég nem opció, ezt az orvos is tudja. Ő maga látta, hogy előetetve (nutriton) is orrán-száján bukta vissza szoptatás után a tejet a lányunk. Ezért kapta amíg tudtam lefejve, majd később miután elapadtam, már kizárólag csak a tápszert. Egyébként az AR-t felírni se hajlandó, mert abból csak a Beba HA, az pedig a kicsinek nem jó, az orvos szerint pedig maradjunk a HA-nál amíg lehet.)

2015. dec. 26. 18:49
 7/16 A kérdező kommentje:
*lefejve természetesen sűrítve
2015. dec. 26. 18:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Én mindig kétszer 3-at szoktam íratni (mármint 2 receptre). Soha nem volt probléma.
2015. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lányom 15 hónapos, 1 éves koráig írta fel a tápszert, havi 8 dobozzal.
2015. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekünk egyszerre 15 dobozzal írt (3*5), de ez a max. Azt mondta, hogy ráfogjuk, hogy nagy étkű. De alap esetben olyan 3*3 dobozzal szokott írni.

A Beba miért nem jó a doki szerint? Nálunk a kórház újszülött osztályán azt adtak a piciknek. (Mármint márkára.)

2015. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!