Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan kell csomómentesre...

Hogyan kell csomómentesre keverni a tápszert?

Figyelt kérdés
Akár hogy próbálom, valahogy mindig kicsit csomós marad. Már összeráztam,ahogy a dobozon van, külön pohárban...de még mindig nem jó! Lehet, hogy a víz hőmérsékletével van baj?

2016. jan. 22. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
én úgy csináltam hogy kevés, 50-60 mili forró (de nem lobogó) vízzel elkevertem, és úgy öntöttem még hozzá a langyost...nekem úgy egyik márka sem lett csomós
2016. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A Milumil pedig határozottan jól oldódik.

Forró vizet én hanyagolnám. Vannak hőérzékeny probiotikummal készült tápszerek, amiket tilos 50 foknál magasabb hőmérsékletű vízbe keverni.

Ha nem boldogulsz, a tejhabosítót ajánlom (ugyanezt árulja a Clevamama "tápszerkeverő" néven):

[link] - ~1000 Ft

2016. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez érdekes mert az enyem is Milumilt eszik, csak rázom vagy 10 másodpercig és már kész is, sose volt csomós.
2016. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lábosban, kézi habverővel kevertem ki mindig, de én egyszerre négy adagot csináltam (ikreknek).
2016. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Testépítőknek árulnak olyan zárt fedelű pohárszerűséget, amiben van egy küllős karika is. Fehérjeport abban szokták felrázni folyadékkal. Mivel a fehérjepor és a tápszer gyakorlatilag ugyanaz (csak más arányokkal vannak benne az anyagok, hiszen más tápanyagigénye van egy felnőttnek és más egy babának), ilyen célra is alkalmas.

Bármilyen konditeremben vagy ilyenre szakosodott boltban lehet venni.

2016. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

először a kb 40-50 fokos egy adagra kimért víz felét öntöd a cumisüvegbe kiszedett megfelelő mennyiségő porra, elkevered, aztán hozzáöntöd a másik felét.

rázogatni nem szabad mert buborékok lesznek benne belül, ami puffaszt(hat)ja a gyermeket.



(amúgy a dobozra is kétlem hogy az lenne írva, hogy rázza össze...)

2016. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
en miert vagyok lepontozva??? csak mert igy csinalom kb fel eve valamit rosszul csinalok mert azt jo volna tudni.. 1-es
2016. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én nem pontoztalak le, itt sajnos divat :(

de kérdésedre a kettes jól leírta, a forró víz megöli a probiotikumokat benne, ami fontos lenne a bélrendszerükbe, hogy az emésztésük fejlődjön, erősödjön. pontosan tartani kell a dobozokra ráírt hőmérséklet határt, ált olyan meleg lehet csak a víz, (tudom, nem az igazi hasonlat) mint asszem a strandi forró fürdőkben, hogy bele is ülnénk

2016. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként pont, hogy a dobozára van ráírva, hogy 2x is jól össze kell rázni! (annak szántam, aki azt írta, hogy kétli, hogy a dobozra ez lenne írva!)

6 hónapig anyatejes volt a picim,most először kap tápszert, ezért nem igazán tudom, hogyan kell, de majd próbálkozom! :)

ja és még egy kérdés, az baj ha a doki bukásra hajlamos csecsmőknek valót írt fel úgy, hogy a pici nem is bukik?

2016. jan. 22. 21:34
 10/11 anonim ***** válasza:

a bukásra való dolgok másra is jók szoktak lenni

pl székletjavító is

szóval nem biztos hogy baj, főleg ha szimpla biotikum csak

2016. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!