Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Babám 5730 gramm, de egy nap...

Babám 5730 gramm, de egy nap 660 ml-nél nem eszik többet. Nem kevés egy kicsit?

Figyelt kérdés
Van olyan is,hogy 550 ml a Max adag egy nap. Egyszerűen nem eszik többet. Miért? Elég Neki ez is? A súlya miatt kérdezem. Többet kéne ennie..
2016. febr. 18. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szépen fejlődik akkor elég neki.

Az enyém jelenleg 800-850 mili körül ehet max és 3 hete volt 7350 gramm. Igazából sose evett ettől többet ennek ellenére megduplázta a születési súlyát 4 hónaposan.

A számított adag meg 100-150 mili kilónként hiába akarják a dokik erőltetni a 150-et, nem kell. Akinek igénye magától is megeszi. Akinek elég 100 is pedig nem fogja megenni a többet.

Mennyi idős és mennyivel született a baba?

2016. febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Holnapután lesz 10 hetes. 4250 grammal született.
2016. febr. 18. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag súlygyarapodás 150-200 gramm hetente, a nagyobb születési súlyú babák pedig lassabban híznak.

Szóval ez így tökéletes, az átlag heti 150 gramm megvan.

Elég neki ennyi tápszer.

2016. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,kicsit megnyugodtam..Csak ügye mindenhol több van írva,meg többet mondanak. Első babám és még tapasztalatlan vagyok..
2016. febr. 18. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad rágörcsölni mondom ezt úgy, hogy ezen én is átestem. Nekem nagyon későn indult be a tejem mire tápszert kapott a fiam aluszékony lett úgyhogy követtem az orvos utasításait és keltettem, odaadtam neki az "adagját" ő pedig kibukta a felesleget. Pár hetes korában csak hallgattam inkább anyósomra és nem tömködtem meg a babát, nem is bukott annyit. Úgyhogy csak lazán, szól ő, ha nem elég neki. Szépen fejlődik, gondolom van elég pisis pelus is. Mi felnőttek között is vannak különbségek érdekes lenne, ha hasonló súlyú emberek között mindenki ugyanannyit enne.
2016. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3-5 pisis pelus szokott lenni. Azt nem tudom,hogy elég-e.. Babám is elég aluszékony,evés után 1 órát van fent,aztán van,mikor 3-4 órát alszik..szóval 4-5óránként "kér" enni. De akkor is ritkán sír,hogy éhes..inkább csak "nyűglődik". Éjszaka,amikor alszik 6 órát egyszerre,akkor szokott kiéhezni és reggel 'éhesvagyoksírásra'kelek..aztán egész nap csendben van. :\
2016. febr. 18. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam is örök probléma, hogy mikor mennyit eszik, mindig ezen izgulok én is.

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy 5 kg felett, 120-szal kell számolni testsúly kg-onként, de ez csak egy közelítő érték, mert ha szépen fejlődik, gyarapodik, napi 5-6 pisis pelus megvan, akkor nem baj, ha nincs meg ez a mennyiség :) ne izgulj, jó babázást! :)

2016. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!