Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hetes babám születésétől...

9 hetes babám születésétől kezdve 80-120grammokat eszikt, napont 400-500 gramm között. Ilyen idős babának 800-900-at kéne enni igaz? Mit csináljak hogy többet egyen? Van tejci, még sem eszik egyszerre 80-110 grammnál többet.

Figyelt kérdés
Remélem nem lesz baja tőle. 3450-el született,most 5330-nál tart.Mit csináljak? Házi orvosom azt mondja hogy ez nem elég,pótolni kell...de minek pótoljak ha van tej??? A védőnőm meg azt mondta hogy amig gyarapszik addig nincs gond,ne méricskéljem,a doki szerint meg igenis mérjem. Már teljesen begolyóztam a méréstől,egész napom szinte azzal tellig,hogy mérleg bekapcs,gyerek rátesz,enni,böfi,mérés,keveset evett,még beleerőltetek annyit hogy legalább 100gramm meglegyen.szegénynek meg vissza jön ha teletömöm. Mit csináljak? Kinek higyjek?? Tényleg elég neki ennyi? Vagy tényleg pótólni kell??
2009. okt. 21. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9 hetesen mi is ennyit ettünk, igaz mi tápszeresek vagyunk. ha a baba nem sír, és gyarapszik akkor elég neki. Jelzi ő ha éhes marad, és nem elég a tejcsi. Szia
2009. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A babák nem nézik a grafikonokat.

Soha nem mértem mennyiket eszik a lányom, csak heti egyszer, hogy mennyit gyarapszik.

A védőnőnek van igaza.

Eddig hízott majdnem 2 kilót, mit akar az orvos.

Ez hülye! Nehogy pótlást adj neki, inkábbb keress másik orvost.

Az én lányom havi fél kilókat hízik, 9 hetesesen volt kereken 5 kiló és 3950 grammal született.

Nem fogyott el, most 7,5 kiló és 7 hónpos.

2009. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked előírják hogy napi 6nagy pizzát meg kell enned...megeszed?

A szoptatott babák annyit esznk amennyire szükségük van, ha pedig éhes maradna, úgyis jelezné neked. Semmiképpen ne pótolj, mert akkor kevesebb lesz a tejed. Ne is mérd, mert az nagyon megtévesztő lehet és csak magadat idegesíted.

Szoptassad gyakrabban, ahogy igényli, de ne erőszakoskodj vele, mert mások szerint nem eszik eleget. Ha szopizni akar szopizzon, ha nem akkor nem. Szerintem is hallgass a védőnődre, neki van igaza. Nyugodj meg, mert a baba érzi hogy feszült vagy. A lányom 5hónaposan 250 körül evett, most 8hónaposan meg csak 130at. Sajnos én hallgattam a lüke orvosra....és elment a tejem a sok pótlástól.

2009. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit eszik a baba, amennyire szüksége van. Majd jelez ha nem elég, ne aggódj! Tömni nem lehet. Amíg szépen gyarapszik, nincs semmi gond. Ne méricskéld, nem minden baba úgy eszik meg viselkedik, ahogy az a "nagykönyvben" meg van írva. Az én babám ( tápszeres ) 3 hónapos, és 120-130-aknál nem eszik többet. Azt mondta a védőnő, hogy egy idő után "beáll" náluk az adag, és ha ennyi elég, akkor elég.
2009. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Heti átlag 200 gramm gyarapodás több mint tökéletes és csak ez számít.

A védőnődnek igaza van, hallgass rá!

2009. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írod, a bbád gyönyörűen fejlődik..akkor meg mit akar az orvos? Hagyd a csudába a méregetést, mert csak téged fog megőrjíteni és azzal még a tejed is kevesebb lesz. A babák nagyon jól tudják, mennyire van szükségük, megtömni meg úgysem lehet. Az én kislányom sosem hízott 70 dekánál többet, mégis egy kiegyensúlyozott, boldog baba.. A pótlásról meg a Ti esetetekben csak annyit hogy ugyan mi okból kínálgatja ennyire a doki? Csak nem a jutalékra lenne szüksége? Higgy az előttem íróknak és a védőnőnek! Különben a babák nem olvasnak szakirodalmat, így azt se tudják, hogy mennyit kellene enniük és még sok más hasonló átlagos gyerekről szóló maszlagot sem :))))
2009. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szepen fejlodik ,ne adj potlast sztem.jo babazast.
2009. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a védőnőre hallgass. Szépen hízik, és a babák nem hülyék, nem fogja éheztetni magát, szólni fog ha éhes.
2009. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam volt,hogy csak egy evésre 60g-ot szopott ha egy ora múlva sírt újbol cicire tettem de volt,hogy 4 óra múlva sem akart enni.Ha jó a kedve nem beteg és nem fogy nincs semmi gond.Elég neki ennyi ne akard megtömni csak azért mert az orvos azt mondja.2 éves a fiam és 12,5 kg.Nődögél.Most is van ugy,hogy 3 napig nem eszik mégis hízik.Higy a babádnak.Szól ha éhes.

24 hós anyuka

24 hetes km

2009. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Sokat segítettetek hogy megnyugojam! :) Köszönöm mégegyszer! :)
2009. okt. 23. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!