Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen gyakran kell ennie egy...

Milyen gyakran kell ennie egy 7 hetes babának? A tiétek milyen gyakran eszik?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdés akik tápszerezek! 3 óránként etetném, de kb. 60 ml-nél többet nem hajlandó egy huzamban megenni, hiába kínálom, becsukja a száját, ellenkezik. Aztán másfél óra után már tömi az öklét a szájába, nyögdécsel, tátog, cuppog, szóval nagyon éhes lesz. Ha nagy nehezen egy órás procedúra során megeszik 100-120 ml-t akkor kibír 2-2,5 órát míg éhes lesz, de egy órán keresztül Szervedek vele, hogy megegye ezt a mennyiséget. Azt olvastam más babája ennyi idősen simán megeszik 150mk-t és elég napi 5-6x ennie. Mi így 7-8-9x eszünk egy nap, nem bírom nézni hogy éhes, de most etessem másfél óránként 60ml-el? Az sem egészséges és meg se emészti ennyi idő alatt az előző adagot. Jár már valaki így?
2016. jún. 9. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy héthetesnek NEM kell csak napi 5-ször ennie! Etesd 1,5 óránként ha úgy kéri! Tömni meg végképp ne tömd! Ha csak 60 ml megy le, akkor 60 ml megy le. Összesen így is megeszi a mennyiséget, ha hajlandó vagy gyakrabban kínálni.
2016. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Normálisan tényleg 5x150-et kéne ennie, de ha neki ez nem felel így meg, akkor adj neki úgy, ahogy igényeli. Szerintem csinálj neki 90-et vagy 120-at és próbáld megetetni vele, ha kell szünetekkel, közben mondjuk pelenkázhattok, megállsz büfiztetni, stb. Aztán fokozatosan növelheted az adagját, ha úgy látod, hogy enne még.
2016. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hany kilo a babad? az enyem is nagyon nehezen evett, szenvedtem vele nagyon... de mi ejszaka is felkeltunk enni, mivel kis sullyal szuletett, es koraszulott volt, kotelezoen 3 orankent etetnem kellett, mi is tapszeresek voltunk.
2016. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg 4700g, 3 kilósan született időre.
2016. jún. 9. 14:23
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja igen és olyan is van, hogy bealszik evés közben úgy, hogy alig evett valamit és nem tudom felébreszteni. Aztán fél-1 óra múlva arra riad, hogy éhes. Akkor is etessem újra?
2016. jún. 9. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Akkor etesd ha éhes, addig etesd, míg éhes, ne tömd!

Mi ezen a bonyolult?

Tudod, mit érsz el az órához igazított töméssel? Azt, hogy még jobban tiltakozni fog! Ha pedig a hozzátáplálásnál is folytatod, nevelsz egy étkezési zavarost.


Normál súlya van, nem sárga, nem beteg, nem koraszülött... bízd már rá!

2016. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is 7 hetesek leszünk kedden, napi 8x eszik 130 ml-t kb, délután 2 óránkét kér enni, éjszaka kibírja a 3-at, de elég nagy súlyú 5200 gramm körül vagyunk most, 3750-el született.

Minden baba más, mi se vagyunk egyformán éhesek, de tényleg nehéz nálatok hogy nem pihen a gyomra, biztos ízlik neki a tápszer amivel eteted? Nem próbáltatok még váltani hogy másik tápszerrel is így enne?

Vagy ha esetleg megeszi a 60 ml-t aztán tisztába teszed,büfizteted és felkínálod neki a maradékot akkor se fogadja el?

2016. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első fiunk 3 óránként evett, de változóan 120-150ml között naponta 5x. Éjjel nem evett akkor már, mert aludt végig. nagy súllyal született, teljesen rendben volt minden így.

A kisebb szintén 6kg felett volt 2 hónaposan és ő nem tudott megenni 90ml-nél többet egyszerre nagyon sokáig.

2 óránként evett 90ml-t kb. 4 hónapos koráig, de éjjel ő is aludt 12 órát, úgyhogy naponta kb. 6-7*evett 90ml-t meg, ameddig el nem kezdtük a gyümölcsözést, aztán szépen beállt a napi 5 étkezés a rendes ételekkel.


Tápszerből is azt számoltam náluk, hogy a súlya*120ml/étkezések száma meglegyen nagyjából és kis adagokból ez nálunk is 2 óránként jött ki. Jó volt így.

2016. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*7-8x evett, nem 6-7x


Amúgy szerintem próbáld meg azt, hogy kihúzod az étkezést vele pl. hordozással 2,5-3 órákra a déli és az esti között és esetleg másik cumifej, vagy tápszerrel is próbálkozhatsz. Nekünk nem jött be tartósan ez sem, de hátha nektek igen.

2016. jún. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért kötöm órához, mert a tápszer nem anyatej, hogy bármennyit bármilyen időközönként egyen, pihenni kell a gyomrának és idő kell míg megemészti. Volt hogy gyakrabban etettem és etetés közben/előtt még visszabukta az előző adagot túrós formában.

Tápszerváltással már próbálkoztunk, sok félét próbáltam, még ezt eszi a legjobban. Etetőcumikat és cumisuvegeket is cserélgettem már. Sajnos tápszer terén nincs nagy választék számunkra mert a fél család tejcukor és tejfehérje érzékeny és egyedül ettől nem fáj annyira a hasa, hogy orditson egész nap.

2016. jún. 9. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!