Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem eszi a nyolc hónapos...

Kreativ eLeM kérdése:

Miért nem eszi a nyolc hónapos babám a tápszert?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja nem nagyon örül már a tápnak, a nyolcadik hónapos "szülinapján" úgy döntött, hogy neki ez most már nem kell! Már négyfélét próbáltam, de nem kell neki. A tejpépeket is próbáltam, hátha, az sem. Gabonapép, grízpép sem. A rizspépnek sem örült egy hétig, de azt imádta ezelőtt, azt most megint eszegeti. A doktornéni szerint majd fogja enni, biztos a foga jön...de már régóta küzdünk és feszeng, sír, rángatja magát, de állítólag csak hiszti. Próbálom mindenbe belecsempészni a tápot, mert mondta a doki, hogy napi fél liter kell, hogy legyen, de néha a napi 1 dl sincs meg! Ahogy megérzi valamin, az nem kell. Ízesíteni is próbáltam már vaníliacukorral, fahéjjal, gyümölccsel, kakaóporral, még macikávéval is (mindezt orvos tanácsolta, mielőtt valaki nekem esne), de sehogy sem kéri. Csak gyümölcsöt enne, eddig abba dugdostam bele, de most már úgy sem nagyon eszi. Másrészt a doktornéni azt mondta, nem ehet többet 100 g gyüminél egy nap a főzeléken túl. :( Tud valaki segíteni? Járt valaki hasonló cipőben?

2016. jún. 10. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! nekem a kako bejott, emrt kinlottam mint te, kenytelen voltam azzal izesiteni... a banan bejott, azt turmixoltam el es tapszerrel...
2016. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én is bíztam benne nagyon, de sajna úgy is felismerte. A banán pedig az egyetlen gyümölcs eddig, amit nem evett meg.
2016. jún. 10. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! az enyem ugyanezt csinalta, egyedul banannal volt hajlando megenni a tapszert, hat honapos koratol, egyik naprol a amsikra... azt hittem megorulok... szovbal ami nekem bevalt, lehet lepontozni, a hazitej... azt megitta! ha nem talalsz probald meg addig a sima tejet, csak, hogy megnezd megissza-e... most hat eves, nem tejerzekeny, vagy meg nem...
2016. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm! A tejtől félek egy kicsit, mert nem rég próbáltuk ki a joghurtot és lett egy-két pötty a kis arcán. Azt nem tudom, hogy a banánt miért nem szereti, de semmit nem eszik meg, ami banános, a banánt sem. :(
2016. jún. 11. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Bár a grízpépet írtad, de nem tudom milyen fajta, bolti vagy te csinálod esetleg. Én például így csináltam neki anno: 2dl vízben megfőztem 2 ek grízt,egy picit hagytam állni aztán felöntöttem 60ml tápszerrel. Ha te nem így csinálod, akkor esetleg kipróbálhatod ezt a receptet, csak nem 60ml tápszerrel öntöd fel, hanem többel.Amennyit bele szeretnél tuszkolni :) Ezt is ízesítheted akármivel, én speciel banánt tettem bele, de azt írtad hogy neki nem jön be. De ha már kakaóport, ilyesmit is adtál neki, akkor azokkal is megpróbálhatod.
2016. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A grízpépet vettem, két félét is, de nagyon nem akarta. Most gyümölcslével csináltam meg a tápot, így iszogatja, lehet, hogy nem jó a gyümilés megoldás, de legalább valamit segít. Közben képzeljétek, evett banánt! :) Kis darabokban is, és túróban is. Olyan édesen nyammogta. Mindig történik valami új. Köszönöm szépen még egyszer a válaszokat!

2016. jún. 25. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!